PS5 czy Xbox Series X

Świat gier komputerowych bardzo dynamicznie się rozwija. Jeszcze kilkanaście lat temu były dostępne tylko bardzo proste gry z ubogą grafiką. Komputery do gier i konsole miały ogromne rozmiary. Dzisiejszy świat gier to zupełnie inny wymiar rozrywki.

Nowoczesne komputery charakteryzują się ogromną wydajnością, którą uzyskują dzięki wielordzeniowym procesorom o wysokim taktowaniu, obszernej i szybkiej pamięci operacyjnej oraz szybkim dyską SSD. Ogromnie rozwinęły się również karty graficzne, które mają szczególne znaczenie w grach. Totalną rewolucję przeszły również konsole do gier. One również mają bardzo wydajne podzespoły i są stworzone specjalnie do gier. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi możemy się cieszyć wieloma wspaniałymi grami. Cudowną grafika, płynność rozgrywki oraz rozbudowany świat gier sprawia, że możemy się przenieść w zupełnie inny wymiar.

Świat konsol do gier

Wśród graczy są zwolennicy komputerów i konsol do gier. Tych drugich jest coraz więcej. Przyczyną tego jest zapewne to, że konsole oferują coraz więcej możliwości i pozwalają na urozmaicenie gier. Konsole posiadają bardzo wygodne kontrolery do gier, które są idealnie dopasowane do dłoni. Współpracują również z systemami odczytywania ruchów, co daje zupełnie inne i nowe wrażenia z rozgrywki. Można je podłączyć do monitorów, ekranów oraz wirtualnych gogli. Umożliwiają stworzenie profilu gracza w sieci, co ułatwia odnalezienie kompanów do gier online. Na rynku znajdziemy wiele dodatków specjalnie do konsol. Również niektóre tytuły gier są dedykowane tylko wybranym konsolom.

Którą konsolę wybrać PS5 czy Xbox Series X?

Na rynku dominują dwa rodzaje konsol. Jest to PlayStation 5 stworzone przez firmę Sony oraz konsola Microsoft Xbox Series X produkowana przez Microsoft. Obydwie firmy prześcigają się między sobą i oferują klientom przeróżne opcje rozgrywki. Największe zalety PlayStation 5 to szybki i pojemny dysk SSD, nietuzinkowy design, wygodny i uniwersalny gamepad oraz łatwa dostępność gier zarówno w sklepach stacjonarnych i online. Z kolei największe zalety Xbox Series X to nieduży rozmiar konsoli i ogromna wydajność użytych podzespołów. Nowością jest cyfrowa konsola Microsoft Xbox Series S, która zadebiutuje równolegle z konsolą Xbox Series X. Również gamepad jest podobny do tych z poprzednich generacji i przy tym bardzo wygodny. Bardzo miłym gestem, ze strony firmy Microsoft jest wsteczna kompatybilność. Dzięki temu na konsoli będzie również można zagrać w starsze tytuły. Ciekawą opcją jest też Xbox Game Pass, czyli coś w rodzaju abonamentu na gry. Jego wykupienie daje możliwość grania we wszystkie najnowsze tytuły przez okres trwania jego ważności.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here