FIFA 21

Premiera FIFA 21 miała miejsce 6 sierpnia 2020 roku. Było to wielkie wydarzenie dla fanów e-sportu, tym bardziej że na nową wersję gry w tym roku trzeba było poczekać nieco dłużej. Dzięki temu gracze mogą się jednak cieszyć lepiej dopracowaną grą, z ciekawymi rozwiązaniami i wyjątkowej jakości grafiką.

  • Co trzeba wiedzieć o FIFA 21?
  • Za co gracze cenią FIFA 21?
  • Nowe wyzwania dla doświadczonych graczy
  • Piłka uliczna – nowy tryb gry

Co trzeba wiedzieć o FIFA 21?

Jak co roku producent gry zdecydował się oczywiście na zmianę składu drużyn w oparciu o autentyczne zmiany, jakie w przeciągu roku dokonały się w piłkarskim świecie. Ta możliwość gry dokładnie takim składem drużyny, jak ma to miejsce w rzeczywistości, ma dla graczy naprawdę duże znaczenie. Wielkie transfery takich graczy jak Cirstiano Ronaldo czy Krzysztof Piątek nigdy nie pozostają niezauważone i zmieniają oblicze ulubionych drużyn. Pytanie, czy w przyszłym roku gracze FIFA 22 będą musieli grać Barceloną bez Messiego… Aktualizacje w nowej edycji obejmują jednak nie tylko zmianę składu drużyn. Bardzo ważne zmiany wprowadzono w grze w obronie. Ma być ona obecnie znacznie łatwiejsza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wprowadzenie trybu Volta. Tryb ten umożliwia przeniesienie rozgrywek poza wielkie stadiony, na ulice miast. Ten system gier ulicznych ma wielu swoich fanów. FIFA 21 wyróżnia się przede wszystkim dużo lepszą mechaniką. To z kolei przekłada się na bardziej imponujące zachowania graczy. Zupełnie inaczej funkcjonują oni w trakcie dryblingu czy lobowania w polu karnym. Gra daje także możliwość całkowitego przejęcia kontroli nad drużyną w symulatorze meczu. FIFA 21 jest oczywiście dostosowana do najnowszych konsoli PS5 oraz Xbox series X. Będzie również działać na PS4, XboX One oraz Nintendo Switch, a także komputerach PC. Wersja na PS4 zawiera darmową aktualizację na PS5: https://www.euro.com.pl/gry-playstation-4/electronic-arts-fifa-21-ps4.bhtml. Gra posiada oczywiście polską wersję językową, tryb jednoosobowy oraz wieloosobowy. Wyjście video HD: 1080p, 1080i, 720p.

Za co gracze cenią FIFA 21?

Po pierwszych tygodniach po wejściu nowej gry na rynek można powiedzieć jedno – gracze bardzo pozytywnie oceniają nowy poziom autentyczności FIFA 21. W najnowszej wersji gracze mają do wyboru aż 30 lig rozgrywek piłkarskich. To zaś sprawia, że mogą wybierać spośród ponad 700 drużyn gotowych do gry i aż 17 000 zawodników. Do tego rozgrywki toczyć się mogą na jednym z 90 najsłynniejszych stadionów świata. Producenci dołożyli ogromnych starań, aby w nowej wersji FIFA znalazło się nie tylko jeszcze więcej licencjonowanych drużyn, lecz także aby były one możliwie jak najlepiej odzwierciedlone. Nie znikł niestety znany od dawna problem braku licencji na grę klubem Juventus Turyn. Fani Ronaldo także i w tym roku nie będą mogli liczyć na grę ulubionym zawodnikiem. Docenić natomiast trzeba coraz wyższy poziom inteligencji drużyn. To z kolei przekłada się na ciekawsze pojedynki 1 na 1. Są one coraz bardziej realistyczne, zawodnicy zdają się mieć świadomość spalonego, którego chcą uniknąć. To wszystko razem podnosi poziom realizmu rozgrywek, wzmacnia zaangażowanie gracza, wymaga od niego coraz bardziej przemyślanych zachowań. Efekt? Coraz większa przyjemność z gry.

Nowe wyzwania dla doświadczonych graczy

FIFA 21 odpowiada na potrzeby bardzo zaawansowanych graczy. Ci, którzy osiągnęli już poziom legendarny oraz ultimate, coraz częściej sygnalizowali, że poprzednie wersje gry nie dawały im już szczególnych wyzwań. W tym roku jest inaczej. W rywalizacji pojawił się bowiem tryb FUT Squad Battle, który nawet dla tych najbardziej zaawansowanych graczy stanowić będzie ciekawe wyzwanie. Sztuczna inteligencja kierująca piłkarzami przeciwnika sprawia, że poruszają się jak wytrawni e-zawodnicy, a przez to ich zatrzymanie przez obronę staje się coraz trudniejsze. FIFA 21 udowadnia, że rywalizacja z komputerem może być nie lada wyzwaniem nawet dla mistrzów tej gry.

Dla szukających innego rodzaju wyzwań, producenci FIFA 21 przygotowali rozbudowany tryb menedżerski. Obejmuje on nie tylko funkcję fuzji i przejęć, możliwość wypożyczeń z obowiązkiem zakupu piłkarza, lecz także tryb kariery, w którym może ustawiać treningi modyfikujące pozycję gracza i wpływające na jego późniejsze zdolności prezentowane w trakcie meczu. Grę możesz kupić na https://www.euro.com.pl/cms/fifa.bhtml

Piłka uliczna – nowy tryb gry

Tryb Volta wprowadzono już w FIFA 20, natomiast zaczął się on cieszyć taką popularnością, że nie mogło go zabraknąć także w najnowszej wersji gry. Tryb ten nawiązuje do stosunkowo starego konceptu gry z FIFA Street 2005. Rozgrywki uliczne mają miejsce na podwórkach, parkingach, ulicach, a nawet dachach. Dla wielu graczy to forma powrotu do dzieciństwa. Gra z lat młodości dostępna jest teraz w formie e-sportu. W stosunku do wersji z zeszłego roku powiększono przede wszystkim liczbę miejsc do gry, jak również form rozgrywania meczów oraz sposobów personalizacji graczy. Ta forma rozgrywki coraz częściej wygrywa z meczami na wielkich stadionach.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here