Kradzieże telefonów zdarzają się bardzo często. Telefon to nie jest urządzenie za sto złotych tylko można znaleźć modele warte o wiele, wiele więcej. Problem polega też na tym, że w telefonie mamy dzisiaj wiele ważnych informacji. Na pewno nasz telefon jest połączony z kontem bankowym. Jeśli dostanie się w niepowołane ręce to, co mamy zrobić? W Internecie znajdują się przeróżne informacje o tym, że można wziąć imei i namierzyć taki telefon.

Nie do końca jest to prawdą. Sami na pewno tego nie zrobimy. Z tym trzeba będzie się zgłosić na policje. Tylko oni dysponują sprzętem, który ma możliwość namierzenie telefonu bez względu na to gdzie jest. Problem polega tym na tym, że jeśli zginie nam telefon to policja nie będzie go szukała. Dla nich jest to strata czasu i trzeba mieć bardzo dobre znajomości żeby ktokolwiek chciał się tym zająć. Jeśli doszło do popełnienia przestępstwa z użyciem naszego telefonu to wtedy sytuacja się zmienia i policja będzie go szukała.

Jeśli zgłosimy się do operatora ze zgłoszeniem na policje, że telefon ktoś ukradł to można będzie skasować imei. Wtedy złodziej nie będzie mógł z niego korzystać. Oczywiście istnieje taka opcja, że można ten numer zmienić. Problem w tym, że w naszym kraju jest to nielegalne i gdyby policja chciała nam numer imei telefon sprawdzić z tym, co się znajduje na naklejce pod baterią to mamy poważne problemy. Mogą nas wtedy traktować jak przestępcę, a raczej takiego rozwiązania nie chcemy?

Nasz telefon

Trzeba uważać, co się zapisuje w telefonie i gdzie się go zostawia. Nie zawsze da się ustrzec przez chociażby zgubieniem telefonu. W takiej sytuacji zamiast szukać, kto i jak namierza imei lepiej będzie zgłosić się na policję. Wiele ogłoszeń tego typu znajdziemy w Internecie, ale trzeba uważać, bo często te strony mają wirusy. Haker wie, że możemy czegoś takiego szukać i już na nas czeka. Będziemy wtedy mieć poważniejsze problemy niż teraz.

Nie robimy tak a jeśli dzieje się coś złego i telefon trafia w niepowołane ręce to zgłaszamy to do organów ścigania. Może będziemy mieć szczęście i nam pomogą? Imei jest przypisany do każdego telefonu i zmieniać go nie możemy. Może się tak zdarzyć, że nawet, jeśli go nielegalnie zmienimy to operator zablokuje nam pouczenia. Dzisiaj nawet kary startowej nie można kupić bez konieczności rejestrowania, dlatego sami widzimy, jakie to jest poważne. Jedno jest pewne, jeśli chodzi o imei to sami na pewno sobie z tym nie poradzimy i szkoda tak naprawdę tracić na to wszystko nasz czas.

[Głosów:211    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here