Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon

Zmieniasz smartfon? Zastanawiasz się, jak przenieść kontakty z telefonu na telefon? To zdecydowanie jedne z ważniejszych danych, które warto odtworzyć na nowym urządzeniu. Sprawdź, jak skopiować kontakty z telefonu na telefon w przypadku systemu Android i iOS.

Jak skopiować kontakty z telefonu na telefon?

Zakup nowego telefonu nie musi wiązać się z uporczywym przepisywaniem kontaktów czy przenoszeniem poszczególnych plików. Kiedyś popularnym rozwiązaniem było zapisanie wszystkich kontaktów na karcie SIM i umieszczenie jej w nowym urządzeniu.

Teraz przenoszenie kontaktów z telefonu na telefon jest jeszcze prostsze. Wszystko za sprawą indywidualnego konta, które ma każda osoba posiadająca smartfon. W przypadku Androida jest to konto Google, a jeśli chodzi o iOS, tę funkcję pełni AppleID. Dzięki temu użytkownicy smartfonów mają dostęp do wszystkich funkcjonalności oferowanych przez system operacyjny i sklep Play czy AppleStore. Oprócz tego, ich kontakty są automatycznie zapisywane na koncie w chmurze dzięki temu, że urządzenie jest zalogowane.

Pamiętaj jedynie, aby w ustawieniach telefonu zaznaczyć preferowaną synchronizację kontaktów – wtedy wszystkie zapiszą się w Twojej chmurze.

  • Android – jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?

Jeśli korzystasz z telefonu z systemem Android, możesz zalogować się na swoje wcześniejsze konto Google. Z Dysku Google możesz pobrać na nowy telefon zapisane wcześniej kontakty.

  • iOS – jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?

W przypadku produktów marki Apple, które mają system operacyjny iOS, możesz pobrać plik z zapisanymi kontaktami z konta iCloud i odtworzyć numery telefonów znajomych i rodziny na nowym urządzeniu.

Sprawdź więcej informacji dotyczących przenoszenia kontaktów z telefonu na telefon czy z karty SIM na telefon na blogu nju mobile – https://www.njumobile.pl/artykuly/przenoszenie-kontaktow

Jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon?

Inny sposób na skopiowanie kontaktów z jednego telefonu na drugi, to przeniesienie kontaktów z karty SIM. Wystarczy, że wszystkie kontakty przeniesiesz na kartę i umieścić ją w nowym smartfonie. Aby zaimportować kontakty, wejdź w Ustawienia telefonu > Kontakty > i wybierz opcję Importuj kontakty z SIM. Możesz określić miejsce, w którym chcesz wyimportować zapisane na karcie kontakty.

Jak przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM?

Możesz skopiować kontakty poprzez zaimportowanie ich z telefonu na kartę SIM lub pamięć przenośnią –  kartę microSD.

  • Skopiowanie kontaktów z telefonu na kartę SIM. W przypadku telefonów z Androidem możesz przenieść kontakty, wybierając Kontakty > Opcje > Eksportuj kontakty > Karta SIM. Jeśli masz iPhone’a, wejdź w Ustawienia > Kontakty > Importuj kontakty z SIM.
  • Skopiowanie kontaktów z telefonu na kartę microSD – z tego sposobu możesz skorzystać, jeśli używasz telefonu z Androidem. Wejdź w Kontakty > Opcje > Eksportuj kontakty > Karta microSD. Wszystkie kontakty zostaną zaimportowane na Twoją kartę microSD, którą możesz przełożyć do nowego urządzenia.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here