ekran
fot: pixabay.com

Na co dzień coraz chętniej korzystamy z nowych technologii. Znacząco ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Dzięki nim szybciej realizujemy nasze codzienne zadania i zyskujemy na tym sporo czasu, który możemy przeznaczyć na relaks i miłe chwile w gronie przyjaciół i rodziny. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-przekrecic-ekran/

Praca zdalna

Rozwój technologiczny umożliwił nam również pracę zdalną, co doskonale uwidoczniła nam ostatnia epidemia. Zostaliśmy nagle masowo zmuszeni do pracy z domu. Jak się sprawdza ten spontaniczny home office? Wbrew obawom wielu, działa to zaskakująco dobrze. Okazuje się, że jesteśmy na tyle obeznani z różnymi technologiami, że szybko opanowujemy obsługę nowych narzędzi. Zresztą dobrze zaprojektowane produkty cyfrowe powinny bazować właśnie na ogólnie przyjętych standardach, aby próg wejścia dla nowych użytkowników był możliwie jak najniższy. Widać też rezultatu projektowania z myślą o użytkowniku. 

Użytkownik w centrum procesu projektowego

Prężnie rozwijającą si dziedzina w ostatnich kilku latach jest user experience design, który stanowi ważny etap wytwarzania produktów cyfrowych. Firmy technologiczne doskonale zdają sobie sprawę z ogromnej konkurencji na swoim rynku, dlatego postawiły na stałe udoskonalanie swoich produktów, aby zapewnić ich użytkowników pozytywne doświadczenia. 

Jedną z istotniejszych tendencji pod tym względem jest personalizacja. Projektując produkty cyfrowe musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by użytkownik mógł maksymalnie dopasować go do własnych preferencji. Mimo wielu cech wspólnych wszyscy się różnimy pod względem psychofizycznym, do tego dochodzą różne warunki, w jakich korzystamy z urządzeń.

Zmiana orientacji ekranu

Zmiana orientacji ekranu to jedna z pierwszych wprowadzonych metod personalizacji. Dzięki tej funkcji możemy oglądać obraz czy wideo  na telefonie zarówno w pionie, jak i poziomie. Współczesne telefony dokonują zmiany orientacji automatycznie – wystarczy, że obrócimy ekran, a widok dostosuje się do nowej pozycji. Jeśli ta funkcja nie działa na twoim telefonie, sprawdź w ustawieniach, być może jest tam zablokowana. 

Przeczytaj też: http://www.team-pentagram.pl/najlepszy-model-telewizora/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here