projektor

Współczesne wykłady, prelekcje czy sympozja często wymagają prezentacji multimedialnej. Pomaga ona uczestnikom wykładu w zrozumieniu jego treści oraz podążaniu za myślą prelegenta, dlatego jej wartość merytoryczna powinna iść w parze z atrakcyjnością wizualną. Aby jednak mogła zostać jak najlepiej odwzorowana na ekranie, niezbędny jest także dobry rzutnik. Zastanówmy się, jaki warto wybrać do sali wykładowej.

Na początek zwróć uwagę na wielkość sali wykładowej

Wielkość sali wykładowej oraz miejsce, w którym zostanie zamontowany rzutnik, determinują część jego parametrów, a przede wszystkim ogniskową. To ona odpowiada za to, że obraz, który powstanie na ekranie, będzie idealnie wyraźny. Dlatego, żeby wybrać najodpowiedniejszy projektor, powinieneś zacząć od ustalenia jego przewidywanej odległości od ekranu.

Kiedy już będziesz to wiedział, możesz sięgnąć po odpowiednie urządzenie. Być może, jeśli sala wykładowa, w której zamierzasz je umieścić, ma niewielkie rozmiary, zdecydujesz się na projektor krótkoogniskowy. Zapewni on tobie, jak i innym odbiorcom oraz prelegentom niezapomniane wrażenia dzięki żywym barwom i wysokiej jakości oraz wyrazistości obrazu.

Rozdzielczość wyświetlanego obrazu

Ogniskowa to nie wszystko, o czym powinieneś pamiętać. Liczy się również rozdzielczość obrazu, jaką możesz uzyskać za sprawą danego projektora. Do profesjonalnych prezentacji najlepiej jest wybrać taki, który zapewnia rozdzielczość Full HD. Dzięki temu zdjęcia, nagrania wideo oraz napisy, które będę prezentowane przez prelegentów, zawsze będą zachwycać swoją wyrazistością i ostrością.

Szeroka i dobra skala odwzorowania kolorów

Aby prezentacja wyświetlana na ekranie w pełni odzwierciedlała piękno tej przygotowanej na komputerze, należy zadbać o wybór rzutnika, który dobrze oddaje kolory. Jest to możliwe, jeśli sięgniesz po profesjonalny sprzęt renomowanej marki, dostępny w sklepie AVPoint. Przykładem może być projektor Epson EB-2255U, który został stworzony w technologii 3LCD. To ona gwarantuje żywe kolory i jasny, przyciągający wzrok obraz.

Wiele złączy

Niezwykle ważne jest, aby projektor dało się łatwo podłączyć do innych urządzeń. Dlatego powinieneś zadbać o dużą ilość złączy oraz tryb w bezprzewodowej sieci LAN. Dzięki temu nawiązanie połączenia z każdym komputerem bądź sprzętem będzie proste, co przełożyć się na bezproblemową obsługę.

Przydatna może być także możliwość podłączenia kilku urządzeń jednocześnie, dzięki czemu wszystkie informacje, które mają być z nich przekazane, będą mogły ukazać się na ekranie jednocześnie. Opcja podziału ekranu będzie szczególnie przydatna, jeśli dana tematyka jest prezentowana przez dwie współpracujące ze sobą osoby.

Pełna niezawodność i wygodna obsługa

Decydując się na zakup projektora do sali konferencyjnej, musisz pamiętać, że będą z niego korzystać różne osoby, nie zawsze dobrze znające się na nowych technologiach. Dlatego rzutnik powinien być łatwy i intuicyjny w obsłudze. Przyda się także jego wytrzymałość, za sprawą której posłuży przez długie lata.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here