laptop

Kupowanie produktu z drugiej ręki nie jest powodowane wyłącznie ograniczonym budżetem, w tej samej cenie zdarzy się trafić na znacznie lepszą okazje niż gdyby zdecydować się na zakup „świeżego” sprzętu, odzieży czy mebli. Po rzeczy używane sięga się z oczywistych względów, jest to oszczędność pieniędzy i/lub dobry sposób na dbanie o ekologię. Dotyczy to także szeroko rozumianego działu sprzętu komputerowego, w tym też laptopów.

Stosunek jakości do ceny

Chyba najważniejszy ze wszystkich argumentów przemawiający za zakupem laptopa używanego, czyli adekwatność ceny do otrzymywanego produktu. Za nowe modele wprost ze sklepu zapłacimy więcej niż za laptopy używane. Po zauważeniu interesującego nas modelu w sklepie warto jest rozejrzeć się za nimi najpierw na serwisach ogłoszeniowych lub punktach sprzedaży sprzętu, z którego uprzednio korzystano, jest spora szansa, że trafimy na ofertę dzięki której zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych. Możliwości jest tu znacznie więcej, znając swoje potrzeby i wymagania odnośnie notebooka możemy zainwestować mniej i kupić coś o podobnej mocy albo by wykorzystać więcej funduszy do zdobycia wersji z lepszymi podzespołami, za którą w sklepie przyszłoby nam zapłacić drożej.

Zadbajmy o bezpieczeństwo

Laptopy używane z reguły nie odstają wyglądem od nowych, cechują je zwykłe ślady użytkowania, niezauważalne gołym okiem, jednak zawsze warto jest sprawdzić notebooka na miejscu i samemu ocenić jego stan. Wszystko wygląda schludnie? To dobrze, czas zatem zajrzeć do samego systemu, wtedy z łatwością przyjdzie nam sprawdzić powierzchownie stan podzespołów i ogólne jego działanie. Niestety, niektóre laptopy używane nie posiadają dysku twardego (zazwyczaj jest uszkodzony lub bojąc się o swoje dane sprzedający decyduje się go zdemontować) Gdyby laptop nie posiadał zainstalowanego systemu lub brak w nim dysku możemy posłużyć się systemem typu Live CD/USB (w zależności od nośnika, odpowiednio: płyta CD lub pendrive) i za jego pomocą wykonać „oględzin”. W przypadku jakichś wątpliwości warto dopytać sprzedającego o nurtujące nas kwestie. Przy zakupie warto też poprosić o komplet sterowników, pełną dostarczaną dokumentację i fakturę – jeżeli to wszystko jest dostępne. Jeżeli nie czujemy się pewnie to lepszym pomysłem jest zrezygnować i rozejrzeć się za innym laptopem używanym, na szczęście internet wypełniony jest godnymi zaufania ofertami, nie należy się zrażać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here