Sprzęt szpiegowski do wykorzystania w codziennym życiu

0
1336

Wbrew pozorom, gadżety szpiegowskie przydają się nie tylko w pracy detektywów i służb mundurowych. Wręcz przeciwnie – obecnie coraz chętniej korzystają z nich również osoby prywatne. W jakim celu i w jaki sposób warto użytkować taki sprzęt?

Rejestratory dźwięku

Zdarza się, że chcemy nagrać ważną rozmowę lub wydarzenie, np. wykład na uczelni i mieć do niego dostęp w dowolnym momencie. Między innymi w tym celu korzysta się z nowoczesnych rejestratorów dźwięku, zwłaszcza tych ukrytych w różnego rodzaju przedmiotach, takich jak ładowarki, długopisy, pendrive’y, czy breloki. Oczywiście w większości przypadków musimy poprosić o zgodę na nagrywanie, a zwłaszcza wtedy, gdy sami nie uczestniczymy w rejestrowanym zdarzeniu.

Ukryte mini kamery

Kolejne przydatne urządzenie to kamera szpiegowska. W tym przypadku również mamy do czynienia z rejestratorami zamaskowanymi w przedmiotach codziennego użytku, np. w listwie zasilającej, okularach, brelokach, zegarkach i budzikach, lub przeznaczonymi do samodzielnego ukrycia. Dzięki nim możemy sprawdzić, co dzieje się w domu lub biurze podczas naszej nieobecności. Niektóre bardziej zaawansowane sprzęty umożliwiają obserwację przez WiFi, czyli online, z każdego miejsca na świecie, np. na ekranie telefonu, tabletu, czy komputera.

Możemy zainwestować również w kamerę z czujnikiem ruchu, która włączy się tylko wtedy, gdy coś się dzieje, lub wyposażoną w tryb nocny. Oczywiście użytkowanie takiego sprzętu jest obwarowane pewnymi zasadami, narzuconymi przez polskie prawo. Dlatego zanim zdecydujemy się na montaż ukrytego podsłuchu lub kamery, warto sprawdzić, w jaki sposób możemy wykorzystać pozyskane nagranie.

Akcesoria szpiegowskie dla każdego

Inne, pomysłowe urządzenia do stosowania na co dzień, to lokalizatory GPS. Sprawdzają się doskonale w celu ochrony osób lub mienia. Możemy wyposażyć w nie dziecko lub osobę, która sporo czasu spędza poza domem i chcemy zagwarantować jej bezpieczeństwo (np. ze względu na wiek, chorobę). W razie ewentualnego zaginięcia, szybko określimy jej położenie za pomocą lokalizatora.

Z tego typu urządzeń często korzystają również właściciele firm, aby kontrolować pojazdy służbowe. Poza tym, lokalizacja przydaje się w razie kradzieży auta i ułatwia policji schwytanie złodzieja. Nowoczesny GPS może mieć bardzo niepozorną i trudną do wykrycia formę. Idealnym przykładem są tutaj lokalizatory umieszczone w brelokach, zegarkach, czy o naprawdę niewielkich rozmiarach. Taki gadżet pozwala na dyskretne, bieżące śledzenie osób, pojazdów, jak i przesyłek, informując nas o ich położeniu za pomocą SMS-a lub maila. Na rynku znajdziemy także lokalizatory GSM, które podają mniej dokładną lokalizację. Dlatego do śledzenia zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie GPS lub sprzęt stanowiący połączenie tych dwóch technologii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here