PlayStation 5 czy Xbox series X

Gracze konsolowi od lat dzielą się na dwa obozy. Pierwszy z nich wybiera konsole z logo Sony, a więc kolejne odsłony rozwijanej od 1994 roku PlayStation. Drugi natomiast preferuje konsole firmy Microsoft, czyli kolejne wersje Xbox.

  1. Co wyróżnia konsolę PlayStation 5?
  2. Zalety nowego Xbox Series X
  3. Co wybrać: konsolę Sony czy Microsoftu?

Co kilka lat, wraz z nadejściem nowej generacji konsol, część osób zaczyna się zastanawiać nad ewentualną zmianą. Chociaż do premiery nowych konsol zostało jeszcze sporo czasu (najwcześniej pojawią się na przełomie listopada i grudnia), przygotowaliśmy krótkie porównanie, które ułatwi ci ewentualny zakup.

Co wyróżnia konsolę PlayStation 5?

Jednym z argumentów przemawiających za zakupem PlayStation 5 jest to, że jeżeli Sony będzie kontynuowało dotychczasową politykę wydawniczą, to gracze korzystający z PS 5 będą mogli liczyć na większą ilość ekskluzywnych tytułów. Są to gry, które wydawane są wyłącznie na sprzęt firmy Sony. Już teraz zapowiedziano pierwszą z nich. Chodzi o grę „Godfall”, o której na razie nie wiadomo zbyt wiele. PlayStation 5 ma oferować kompatybilność wsteczną, dzięki czemu gracze będą mogli uruchomić tytuły z poprzedniej wersji konsoli. Jest to świetna wiadomość dla użytkowników sprzętu Sony, którzy do tej pory nie mogli korzystać z podobnego rozwiązania. Jeżeli chcesz sprawdzić szczegółowe informacje na temat nowego PlayStation, zajrzyj na https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml. Znajdziesz tu między innymi prognozowaną cenę, informacje o premierze oraz – jak tylko konsola trafi do sprzedaży – zyskasz możliwość zamówienia własnego egzemplarza w atrakcyjnej cenie.

Zalety nowego Xbox Series X

Chociaż zarówno Microsoft, jak i Sony nie zdradzają na razie zbyt wielu szczegółów na temat konsol nadchodzącej generacji, już teraz wiadomo, że Xbox Series X będzie wyposażony w mocniejsze podzespoły. Widać to przede wszystkim na przykładzie pojemności dysku SSD (1 TB w konsoli Microsoftu w porównaniu z 825 GB w sprzęcie Sony), mocy obliczeniowej (12 teraflopów do 10,28) oraz obsługiwanej ilości fps (nawet 120 fps w nowym modelu Xbox w porównaniu z 60 w PlayStation 5). Microsoft zdaje się wygrywać również w kwestii wspomnianej kompatybilności. O ile w przypadku Sony gracze zyskają możliwość uruchamiania tytułów z PS 4, to nowy Xbox pozwoli włączyć tytuły z Xbox, Xbox 360 oraz Xbox One. Stale aktualizowane informacje na temat nadchodzącej konsoli Microsoftu zawsze znajdziesz na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml.

Co wybrać: konsolę Sony czy Microsoftu?

Warto również samemu przyjrzeć się wizualizacjom obu konsol i zastanowić nad tym, która będzie lepiej pasowała do salonu. Obudowa Xbox Series X to elegancka prostokątna bryła w czarnym kolorze, natomiast PlayStation 5 na razie nie chce pochwalić się wyglądem nowego sprzętu… Nie zawsze jednak sensowne argumenty potrafią przemówić do graczy i często jest tak, że jeżeli ktoś od lat doskonale bawił się przy grach uruchamianych na konsoli Sony lub Microsoftu, to niezależnie od tego, jakie rozwiązania zaproponuje konkurencyjna firma, wciąż pozostanie wierny marce. Jeżeli natomiast chodzi o to, co ma ogromny wpływ na komfort gry, a jest często pomijane przy zakupie, to zarówno Sony, jak i Microsoft zmodyfikowały pady (kontrolery). Zdaniem części osób – warto mieć jednak na uwadze, że opinie te bazują wyłącznie na udostępnionych wizualizacjach – nowy pad Microsoftu jest kontynuacją modelu z poprzedniej wersji konsoli, natomiast w przypadku kontrolera Sony można odszukać inspiracje rozwiązaniami konkurencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here