telewizor sony

Jeszcze kilkanaście lat temu telewizory nie oferowały sobą nic poza możliwością odbierania paru kanałów w telewizji. Dodatkowo, jakość obrazu nie należała do najlepszych, co za tym idzie nie zawsze czerpaliśmy przyjemność z korzystania z takiego sprzętu. Jednak, braliśmy w tamtych czasach wszystko to, co tylko było dostępne. Telewizory posiadały olbrzymie rozmiary, były ciężkie i toporne. Żeby wnieść takie urządzenie do domu potrzebowaliśmy pomocy co najmniej jeszcze jednego silnego mężczyzny.

Dzisiaj ten stan rzeczy zmieni się diametralnie

Zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe oferują nam całkiem pokaźną ofertę, z której każdy z nas może znaleźć sobie dokładnie taki sprzęt jaki potrzebujemy. Dzisiaj to my wybieramy taką konfigurację, jaką dokładnie chcemy, nie mamy już żadnych ograniczeń. Musimy zastanowić się do jakich celów będziemy używać naszego telewizora, oraz, czy będzie on używany wyłącznie do oglądania telewizji, czy również do na przykład podłączenie do niego konsoli do gier.

Na początku swojej drogi do kupna nowego telewizora musimy przede wszystkim zastanowić się jaki rodzaj wyświetlacza chcemy mieć w swoim urządzeniu. Najtańszym rozwiązaniem będzie rozglądnięcie się za urządzeniem z technologią LCD. Posiadają one całą gamę wielkości przekątnej rozmiaru, więc możemy wybrać od bardzo małych telewizorów do takich, które imponują wielkości. Musimy jednak wiedzieć, że nie są to zbyt jakościowe rozwiązania i raczej nie nadają się do naszych domów na pierwszy plan w centralne miejsce salonu.

pilot sony

Cechują się one niestety bardzo niską jakością obrazu, jasną czernią, oraz ograniczonym kontrastem. Dodatkowo, nie nadają się one do oglądania telewizji pod kątem. Musimy wiedzieć, że w takim przypadku bardzo mocno stracimy na kolorach, poprzez ich degradację. W dzisiejszych czasach pomimo wad, dalej jest to bardzo popularne rozwiązanie w wielu domach. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z technologii QLED. Posiadają one dodatkową warstwę kropek kwantowych, dzięki czemu posiadają dużo lepszą jakość kolorów.

Dodatkowo takie rozwiązanie sprzyja płynności obrazu, co na pewno docenią różni gracze komputerowi. Jeśli jednak poszukujemy jak najlepszego rozwiązania, żeby móc postawić swój nowy telewizor w centralnym miejscu swojego salonu to na pewno powinniśmy zainteresować się wyświetlaczami OLED. To właśnie takie rozwiązanie stosowane jest w najnowszych telewizorach i powoli odchodzi się od tych wcześniejszych. Takie telewizory posiadają najlepszą jakość obrazu, bardzo dobrze odwzorowane kolory, głęboką czerń obrazu.

Dodatkowo, możemy oglądać telewizję z dosłownie każdego kąta, ponieważ nie stracimy na tym jakości. Telewizor sony 55 cali na pewno spełni nasze wszelkie oczekiwania. Musimy jednak pamiętać, że za duże telewizory posiadające taką technologię musimy niestety słono zapłacić. Może to okazać się dla naszego budżetu dość bolące, jednak na pewno jakość wykonania nam to zrekompensuje. Przy kupnie telewizora stajemy również przed innymi dylematami, a to oznacza, że musimy wybrać odpowiednią rozdzielczość ekranu.

Dzisiaj najczęściej stosowaną rozdzielczością jest Full HD

Spełni ona większość oczekiwań zwykłych użytkowników. Możemy również zastanowić się nad jej czterokrotnością, czyli jakością 4K. Zastanówmy się jednak najpierw do jakich celów będzie nam służył taki telewizor. Jeśli okaże się, że głownie będziemy na nim oglądać telewizję, dopłacanie za taką technologię może być dla nas nieopłacalna.

telewizor sony 55 cali

Musimy wiedzieć, że telewizja nie jest jeszcze wyświetlana w takiej jakości, więc w zupełności wystarczy nam jakość Full HD. Jeśli jednak często podłączamy nasze komputery do telewizora, lub posiadamy konsolę do gier, powinniśmy zastanowić się jednak nad zakupem tej najlepszej rozdzielczości. Wszystko to jednak zależy od naszego budżetu odłożonego na ten cel. Cena jest również w głównej mierze uzależniona od wielkości przekątnej naszego obrazu.

Im jest ona większa, tym cena takiego telewizora wzrasta. Jednak pamiętajmy, że przy wyborze wielkości ekranu powinniśmy się kierować powiedzeniem, które mówi o tym, że telewizor nigdy nie może być za duży. I to po części prawda, bo często spotykamy się z opinią, że gdy już wniesiemy nasz telewizor do domu, to mówimy, że mogliśmy wziąć większy.

Jednak jeśli dobierzemy dla siebie odpowiednią konfigurację, to na pewno taki sprzęt posłuży nam na lata. Teraz już zatem wiemy, na jakiej specyfikacji możemy oszczędzić nasze pieniądze, a na jakie dodatki warto czasem dołożyć trochę pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here