telewizor z wifi

Obecny rozwój technologiczny coraz bardziej przyspiesza. Jeszcze 10 lat temu ludzie cieszyli się kolorowymi wyświetlaczami w telefonach, możliwością ustawienia na dzwonek prawdziwej piosenki, a nie melodii polifonicznej, a płaskie telewizory kosztowały ogromne pieniądze. I pomyśleć, że jeszcze wcześniej, aby zrobić zdjęcie czy słuchać muzyki, czy móc cokolwiek zanotować, człowiek musiał nosić ze sobą odpowiednio aparat fotograficzny, odtwarzacz magnetofonowy/CD/MP3 i notatnik.

Obecnie każdego stać na zakup smartfona, który swoimi możliwościami i specyfikacją pozwoliłby kilkadziesiąt lat temu wyprowadzić kosmonautów na księżyc. Zakup taki nie stanowi obecnie żadnego większego problemu i, przede wszystkim, nie drenuje kieszeni. Już za kilkaset złotych można otrzymać mały kombajn, w którym ma się możliwość nie tylko dzwonienia i pisania smsów, ale także służy do sprawdzenia poczty email, przeglądania internetu, oglądania filmów i słuchania wysokiej jakości muzyki.

Na wewnętrznej pamięci zmieści się nawet kilka tysięcy zdjęć, a jeżeli to za mało – istnieją tzw ‚chmury’, gdzie pomieścimy kolejnych kilka-kilkanaście gigabajtów danych. Kompendium multimedialne o natychmiastowym dostępie, schowane za małą obudową.

telewizory z wifi

Obecnie coraz większą rolę zaczyna odgrywać również możliwość korzystania z wirtualnej rzeczywistości. Coraz więcej producentów umożliwia korzystanie z tej technologii w swoich telefonach. Oczywiście potrzebne są do tego odpowiednie gogle VR, ale już sam fakt umożliwienia takiej opcji bardzo dużo mówi o tym, czym obecnie jest telefon dla przeciętnego użytkownika – źródłem rozrywki oraz zaawansowanym pakietem biurowym w jednym. Nie bez powodu zresztą, skoro powoli coraz więcej ludzi odchodzi od korzystania z komputerów osobistych czy laptopów – wszystkie najważniejsze rzeczy mają cały czas przy sobie, w kieszeni lub torebce.

Podobnie jest również z innymi cudami elektroniki. Komputery osobiste są coraz mniejsze a ich moc operacyjna ciągle rośnie. Odtwarzacze DVD czy kina domowe odchodzą do lamusa na rzecz serwisów streamujących filmy w rozdzielczości HD czy nawet 4K. Dostęp do najważniejszych informacji po jednym lub dwóch kliknięciach.

Nieco wolniej wygląda to jednak w przypadku telewizorów. Producenci skupili się na osiągnięciu jak najlepszej jakości obrazu, co za tym idzie stosowane są coraz droższe i coraz nowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym doznania wzrokowe stale są bombardowane pięknymi, ostrymi jak brzytwa obrazami, a specjalnie wygięte telewizory poprawiają doznania, dając możliwość poczucia się jak w kinie.

Jeszcze do niedawna telewizor był tylko telewizorem. Obecnie może nawet zastąpić komputer osobisty.Pierwszym krokiem ku takiemu rozwiązaniu był pierwszy telewizor z wifi. Pozwalał on na korzystanie z internetu z poziomu kanapy – nie trzeba było podchodzić do komputera, skoro interesującą informację można było uzyskać przez (wciąż jednak niewygodny i toporny) interfejs telewizora.

Obecnie telewizory również są kombajnami multimedialnymi. Istnieje pojęcie SmartTV, a więc inteligentnego telewizora. Jest to telewizor z wifi, aplikacjami do oglądania filmów czy przeglądania różnych portali a także, bardzo często, pracują na systemie operacyjnym, zazwyczaj na popularnym Androidzie.

wifi

Pozwala to, poza korzystaniem z popularnych aplikacji do oglądania różnego rodzaju filmów, również na korzystanie z gier czy komunikatorów. SmartTV może być również wykorzystane przy tworzeniu inteligentnego domu – możliwość włączenia czajnika czy napuszczenia wody do wanny pod koniec filmu – można to zrobić nie tracąc ani ułamka akcji, a następnie wypić smaczną herbatę, albo wziąć relaksującą kąpiel.

Jak łatwo zauważyć, rozwój technologiczny coraz mocniej wpływa na życie przeciętnego człowieka. Kiedyś niezbędne było posiadanie telefonu, notatnika, aparatu fotograficznego, odtwarzacza muzyki – ciężko sobie to teraz wyobrazić, jak człowiek musiał mieć wypchane kieszenie. Obecnie, wszystkie te elementy zastępuje jeden, niewielkich rozmiarów telefon, na którym można zapisać gigabajty dokumentów, a do niezliczonej ich liczby umożliwia dostęp poprzez sieć Wifi.

Z poziomu telewizora można obecnie skorzystać z internetu, sprawdzić stan konta, zagrać w gry, komunikować się ze znajomymi, czy oglądać filmy poprzez streaming, w przypadku gdy ramówka telewizyjna nie spełnia naszych wymagań.I wystarczy pomyśleć, że wszystko rozpoczęło się przez jeden prosty telewizor z wifi. Postęp ułatwia życie, ale też doprowadza do sytuacji, w których człowiek staje się coraz leniwszy – a tego warto uniknąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here