Najlepsze gry strategiczne na PC i przeglądarkowe – sprawdź ranking

Popularność gier strategicznych, mimo coraz większej oferty gamingowej adresowanej do miłośników rozgrywki na konsoli, urządzeniach mobilnych czy komputerach PC, nie słabnie – wprost przeciwnie, rośnie z roku na rok. Niemal z każdym sezonem na rynku pojawiają się nowe tytuły, do tego dochodzą kolejne wersje kultowych gier strategicznych – wybór jest więc ogromny. Jak się w tym wszystkim połapać i na które pozycje warto zwracać szczególną uwagę? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych grach strategicznych na PC, konsolę i przeglądarkowych.

Gry strategiczne na PC

Mimo nieustannego rozwoju rynku gier na konsole i rosnących możliwości smartfonów klasyczne gry strategiczne na PC wciąż trzymają się mocno i mają ogromną rzeszę zwolenników. Miłośnicy gier komputerowych na swoim domowym, stacjonarnym sprzęcie z pewnością powinni zainteresować się grą Europa Universalis – to jedna z najgorętszych pozycji w segmencie gier na komputery osobiste. Warte uwagi są również takie tytuły jak Age Of Empires czy Crusader Kings. Tego typu gry strategiczne z pewnością skradną serca fanów intrygującej fabuły, dobrych efektów graficznych i świetnie dopracowanych elementów rozgrywki.

Gry strategiczne online – przeglądarkowe

Od dobrej dekady ogromną popularnością cieszą się również gry strategiczne online – popularne gry przeglądarkowe – głównie ze względu na brak konieczności instalowania czegokolwiek na swoim komputerze. Strategiczne gry online mogą poszczycić się naprawdę porządnie wykonaną szatą graficzną, a możliwość troczenia rozgrywki praktycznie z każdego miejsca na świecie wyposażonego w komputer i dostęp do internetu powoduje, że gry przeglądarkowe nie tylko nie tracą na popularności, ale wręcz przeciwnie – rosną w siłę z każdym sezonem. Warto zainteresować się kultowymi tytułami jak Forge Of Empires, Plemiona czy DarkOrbit.

Gry strategiczne na konsolę

Co ciekawego przygotowali dostawcy gier strategicznych na konsole? Większość tytułów, w które można grać na komputerze PC, doskonale sprawdza się również na urządzeniach typu PlayStation, Xbox, czy Nintendo. Wybór jest duży – od kultowych tytułów, sequeli i kolejnych części, aż po zupełnie nowe gry, które z każdym sezonem pojawiają się na rynku. Z całą pewnością, oferta adresowana do fanów gier strategicznych jest dziś ogromna. Swoje ulubione tytuły z pewnością znajdą zarówno miłośnicy gier przeglądarkowych, ci, którzy cenią sobie gry strategiczne i wojenne na PC, jak i wszyscy fani spędzania długich godzin przed konsolą. Szukasz interesujących tytułów? Sprawdź aktualny ranking gier strategicznych na PC i przeglądarkowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here