telewizor 32 cale

Wybór odpowiedniego telewizora to nie lada wyzwanie. Wymaga rozwagi, porównania wielu modeli i ofert, a także rozeznania w najnowszych technologiach. Jest to w końcu urządzenie, które będzie służyło przez wiele lat i stanowiło główny punkt domowego salonu.

Telewizor 32 cale – kiedy i dla kogo będzie odpowiedni?

Obecnie panuje moda na ogromne telewizory, które właściciele dumnie prezentują na ścianach swoich salonów. Niestety, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus – ograniczają nas powierzchnia mieszkania i kwestie finansowe. Nie ma co się oszukiwać, telewizory o przekątnej powyżej pięćdziesięciu cali to już nie lada wydatek, do tego zajmujący na prawdę sporo miejsca.

Telewizor o przekątnej trzydziestu dwóch cali sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Jeżeli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, której nie chcemy zagracać wielkim urządzeniem, taka wielkość będzie idealna. Pozwala na dokładne dostrzeganie obrazu nawet z większej odległości, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca. Takich rozmiarów telewizor sprawdzi się również w pokoju dziecięcym, gdzie zostaną podpięte do niego konsole do gier. Trzydzieści dwa cale w zupełności wystarczą, aby w pełni doceniać ich grafikę i świetnie się bawić podczas gry.

Telewizor 32 cale – ile kosztuje?

W zależności od firmy, jakości urządzenia i zastosowanych dodatkowych technologii, koszt telewizora o przekątnej trzydziestu dwóch cali waha się od sześciuset do tysiąca sześciuset złotych. Z pewnością wypada to o wiele korzystniej niż modne obecnie ogromne telewizory o wielkości ponad pięćdziesięciu cali. Nie ma co jednak pokusić się na najtańszy model o niskich parametrach technicznych i słabej jakości wykonania. Takiego zakupu możemy szybko pożałować, gdy sprzęt po krótkim okresie użytkowania ulegnie awarii.

Lepiej będzie dołożyć kilkaset złotych więcej, aby później nie martwić się naprawą i jej kosztami. Dobrej jakości telewizory o przekątnej trzydziestu dwóch cali można zakupić już od około ośmiuset złotych. Warto przy zakupie urządzenia postawić na sprawdzoną firmę, gdyż wówczas unikniemy ewentualnych problemów ze zwrotem na gwarancji, a do tego możemy przypuszczać, że jakość produktu uznanego na rynku producenta będzie wyższa.

kanapa

Telewizor 32 cale – czy posiadają funkcję SmartTV?

Przyjęło się przekonanie, że tylko duże telewizory posiadają bardziej zaawansowane technologie. Nic bardziej mylnego – wśród mniejszych modeli jest dość spory wybór tych z wbudowaną funkcją SmartTV. Ceny takich urządzeń rozpoczynają się już od sześciuset złotych, jednak dobrej za jakości telewizor trzeba zapłacić około dziewięciuset złotych. Dlaczego warto zainwestować w sprzęt z funkcją SmartTV? Mianowicie dlatego, że stanowi ona świetne ułatwienie i urozmaicenie korzystania z telewizora.

Dzięki niej możemy pobierać na telewizor specjalne aplikacje, takie jak YouTube, Netflix, Ipla, HBO Go i inne, które umożliwiają nieograniczony dostęp do ulubionych filmów i seriali w dowolnym momencie. Dodatkowo, funkcja SmartTV umożliwia nawiązanie połączenia między telefonem, a telewizorem, dzięki czemu możemy za pomocą jednego gestu przenieść obraz z małego ekranu na duży. Oprócz aplikacji będących źródłem filmów i seriali, dostępne są również przeglądarka internetowa, serwisy muzyczne, a nawet gry.

Telewizor 32 cale – gdzie kupić?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się internetowe sklepy z elektroniką. Przyczyną tego faktu jest najprawdopodobniej to, że oferują one niższe ceny niż sklepy stacjonarne, a także proponują dostawę bezpośrednio do domu. Jest to niewątpliwie wygodne, ale ten rodzaj zakupów posiada niestety również wady. Po pierwsze, istnieje ryzyko, że sprzęt jest podrabiany lub kradziony, zwłaszcza jeśli kupujemy go na podejrzanej aukcji. Po drugie, jeżeli sklep nie posiada swojej stacjonarnej siedziby, mogą być problemy z ewentualnym zwrotem lub naprawą na gwarancji.

telewizor

Należy mieć te kwestie na względzie, gdyż kupno telewizora to nie lada wydatek. Sklepy stacjonarne mają tę przewagę, iż umożliwiają zobaczenie produktu przed zakupem i sprawdzenie jego możliwości. Można uzyskać poradę specjalisty, który dobierze dla nas sprzęt o pożądanych parametrach z danej półki cenowej.

W przypadku sklepów stacjonarnych nie ma również problemów ze zwrotem i naprawą na gwarancji – wystarczy się udać do miejsca, gdzie nabyliśmy sprzęt i za okazaniem paragonu dokonać tej czynności. Dodatkowo, sieciowe sklepy elektroniczne często oferują atrakcyjne promocje, dzięki którym ceny mogą być konkurencyjne względem aukcji internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here