Kamera samochodowa w lusterku – zalety jej posiadania

Na rynku technologicznym obecnie dostępna jest szeroka gama produktów różnego typu wraz z innymi wariantami ich zastosowania. Taki urządzeniem jest kamera samochodowa. Może być zarówno przeznaczona do rejestrowania trasy z przodu, po bokach, wewnątrz bądź pomaga podczas manewru cofania i parkowania. Jej wielofunkcyjność zapewniła sobie dużą ilość zadowolonych klientów. W tym artykule poruszymy temat kamery samochodowej wbudowanej w lusterko i przedstawiamy kilka zalet jej posiadania.

Funkcjonalność zastosowania

Kamera samochodowa w lusterku to nieco inne rozwiązanie niż jej tradycyjna wersja, która najczęściej montowana jest na przedniej szybie samochodu bądź desce rozdzielczej. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie wbudowane jest w lusterku wsteczne, a także w zestawie najczęściej producenci oferują nam drugą kamerę tylną, która odpowiada za kamerę cofania. To duże ułatwienie, mając zarazem dwa urządzenia w jednym zestawie. Oczywiście należy pamiętać o szerokim zastosowaniu tych kamer. Monitorując obraz z przodu, urządzenie nagrywa wszystkie zdarzenie, które mają miejsce na drodze, np. wypadek, stłuczka, kolizja czy niekulturalna i niebezpieczna jazda. Wszystkie te sytuacje bez problemu zarejestruje kamera, dzięki której później dowód w postaci nagrania może być tym, który ustali sprawcę danych zdarzeń i pozwoli policji na ustaleniu przebiegu danej sytuacji.

Ponadto, dzięki wielu funkcjom i trybom umożliwiają również zabezpieczenie się przed potencjalną próbą włamania lub kradzieży, gdy np. pozostawimy swój samochód na parkingu. Urządzenie zamontowane w lusterku jest zdecydowanie dyskretniejsze niż to wyżej już wspomniane na przedniej szybie lub desce rozdzielczej. Druga z kamer zamontowana z tyłu pozwoli nam na bezpieczny i precyzyjny manewr parkowania i cofania. Obraz pojawi się na ekranie lusterka w momencie, gdy wrzucimy bieg wsteczny. Dlatego mając do wyboru zestaw kamery samochodowej w lusterku, warto zwrócić uwagę na ten, który posiada również kamerę cofania. To zdecydowanie praktyczne oraz funkcjonalne urządzenia, które są również dyskretne i ułatwiają bezpieczeństwo na drodze.

Tryby pracy

Kamera samochodowa to także szereg trybów pracy oraz funkcje, które zdecydowanie ułatwią nam korzystanie z tego urządzenie i pozwolą niekiedy na bezpieczne pozostawienie samochodu. Jeden z nich to właśnie tryb parkingowy, który umożliwia wykrycie ruchu lub drgań. Może być to zwykła stłuczka, zarysowanie samochodu lub kolizja, która niekiedy zdarza się właśnie na parkingu. Należy również wspomnieć o systemie G-Sensor, który jest czujnikiem wstrząsów i podczas dużej siły uderzenia podczas wypadku zabezpieczy całe nagranie i nie usunie się, pozostawiając cały dowód odnośnie do sytuacji.

Z kolei czujnik ruchu pozwoli nam na nagrywanie tylko najważniejszych wydarzeń i zaoszczędzenie wolnego miejsca na karcie pamięci. Wówczas urządzenie samo się włącza, np. podczas uruchomienia samochodu lub gdy podobnie jak detekcje ruchu wykryje coś przed obiektywem. Do czynienia mamy także z trybem nocnym, który umożliwia nagrywanie obrazu w wysokiej jakości po zmroku, posiadając specjalne diody podczerwieni, które są odporne na światło pojazdów i latarni. Wszystkie te tryby zostały specjalnie skonfigurowanie i przeznaczone do kamery samochodowej w lusterku, aby ułatwić kierowcom codzienną jazdę na drodze.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here