Żarówki LED

Oświetlenie LED święci w ostatnim czasie prawdziwe trumfy. Nic w tym dziwnego, bowiem cechuje je wysoka ekologiczność, ekonomiczność, a także stylowy, nowoczesny wygląd. Wszystko to sprawia, że trudno je porównać z tradycyjnym żarówkami, które powoli odchodzą do lamusa.

Nowoczesna technologia

Oprócz wspomnianych powyżej zalet za oświetleniem LED stoi również prawdziwie nowoczesna technologia, a więc bardzo wiele różnych rodzajów żarówek LED. Znajdziemy je w profesjonalnych sklepach i hurtowniach elektronicznych, jak na przykład Etak. (Ich ofertę możecie zobaczyć pod poniższym linkiem – http://etak.eu/zarowki-led-oswietlenie ). Dobranie odpowiedniej do naszego domu nie jest jednak tak prostym zadaniem, jak mogłoby się okazać, bowiem składa się na nie wiele elementów oraz akcesoriów. Poniżej poczytacie o tym, czym kierować się przy ich kupnie do domu.

Żarówki, akcesoria oraz taśmy LED

Czym są żarówki LED nie trzeba nikomu tłumaczyć, jednak kwestia taśm LED oraz ich zastosowania nie jest już tak oczywista, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Taśmy LED składają się z modułów LED złożonych z trzech diod wytwarzających światło w różnych barwach. Z ich pomocą możemy stworzyć w naszym domu, lub mieszkaniu wyjątkową atmosferę. We wnętrzu oświetlonym z ich pomocą bardzo dobrze się odpoczywa, a także spędza czas z rodziną oraz przyjaciółmi. To idealne oświetlenie zarówno na imprezę, jak i na co dzień, a przede wszystkim na wieczór. 😉 Funkcja relaksacyjna zdecydowanie zwiększa jego atrakcyjność oraz funkcjonalność. Co prawda nie jest to światło przy jakim możemy czytać, jednak jego zadanie jest zupełnie innego rodzaju.

Taśmy LED znajdziemy także na witrynach sklepów, czy też w restauracjach, szczególnie tych nowoczesnych, jakie stawiają na przyjazną atmosferę.

Jeśli natomiast chodzi o akcesoria LED to mowa tu przede wszystkim o zasilaczach do taśm, a także aluminiowych profilach do ich wklejania. (Sposób montażu taśm to temat na osobny artykuł). Większość z nich znajdziemy w profesjonalnych sklepach specjalizujących się elektronice LED.

Jaką markę wybrać?

Jeśli chodzi o znane i sprawdzone marki to na rynku znajdziemy zarówno te które specjalizują się przede wszystkim w oświetleniu LED i związanymi z nim akcesoriami, jak i te które zajmują się inną elektroniką. Przykładem może być tu znany wszystkim Philips. Żarówki LED od Philipsa znajdziecie również we wspomnianym wcześniej sklepie Etak, pod tym adresem: http://etak.eu/oswietlenie-philips-lighting . Jest to oczywiście jedna z propozycji, jednak z całą pewnością nie warto kupować tanich, „chińskich” LEDów, które mogą szybko się zepsuć, a przy tym wcale nie są tak korzystne dla środowiska oraz ekonomiczne, jak markowe żarówki. Ich zużycie energii może być znacząco większe i narazić nas na niepotrzebne koszty.

Oczywiście żadne żarówki nie należą do długowiecznych, jednak zdecydowanie warto kupować przede wszystkim te wysokiej jakości, które wprowadzą do naszego domu zdrowe światło, jakie wpłynie korzystnie na jakość naszego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here