Potrzebujesz sprawnej, ale taniej maszyny rolniczej? Jest proste rozwiązanie

W powszechnym przekonaniu działalność rolnicza jest banalnie prosta. Nie wymaga większego wkładu finansowego, wysiłku, a rolnicy zbijają majątek na swoich uprawach. Rzeczywistość szybko weryfikuje takie wizje: prowadzenie nawet średniej wielkości gospodarstwa rolnego to ogromne wyzwanie, mnóstwo kosztów i konieczność posiadania odpowiednich maszyn.

Maszyny poleasingowe gotowe do użytku

A te nie należą do najtańszych, dlatego rolnicy najczęściej szukają używanych modeli w atrakcyjnych cenach. Mogą je znaleźć na aukcji poleasingowych maszyn rolniczych jak przykładowo https://www.klaravik.pl/ gdzie dostępne są traktory i przyczepy, prasy, sieczkarki, rozrzutniki itp. Większość z nich to urządzenia i sprzęty gotowe do działania, a więc w pełni sprawne, które sprzedawane są ze względu na różne czynniki np. wymianę na nowe modele. Działające maszyny poleasingowe są gotowe do pracy na roli i nie wymagają żadnych prac naprawczych oprócz najczęściej drobnych poprawek, które nie generują jednak większych kosztów.

Maszyny wymagające drobnej naprawy

Na aukcjach za znacznie niższą cenę niż rynkowa i z rynku wtórnego można nabyć też maszyny rolnicze, które potrzebują naprawy. Zwykle w ich zakres wchodzi wymiana jakichś części lub całej instalacji, która chociaż kosztowna, jest nadal o wiele tańsza od kupowania nowego urządzenia lub używanej, ale w pełni sprawnej maszyny. Dla zdecydowanej większości doświadczonych rolników naprawa takich uszkodzonych sprzętów nie powinna sprawić żadnych problemów. A w kieszeni pozostaje im całkiem sporo zaoszczędzonej gotówki.

Bezpieczeństwo transakcji

Kupując na aukcjach online sprzęt rolniczych nie sposób nie zastanawiać się nad bezpieczeństwem takich zakupów. Zwłaszcza że w grę wchodzą najczęściej sprzęty o dużej wartości zaczynającej się od kilku a kończącej na kilkudziesięciu tysiącach złotych. Dlatego biorąc udział w takich licytacjach najlepiej wybierać strony sprawdzone i zweryfikowane. Portale z aukcjami maszyn rolniczych muszą dawać gwarancję bezpieczeństwa transakcji oraz oferować klientom system ochrony przed oszustami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here