Budowa domu bez maszyn i sprzętu

Coraz więcej osób buduje domy systemem gospodarczym, zatrudniając do każdego etapu osobną ekipę. Niektórzy idą krok dalej i sami decydują się na postawienie budynku. Pojawia się jednak problem logistyczny: mało kto trzyma w garażu koparkę, betoniarkę, maszyny do cięcia metalu, piły i pilarki, nie mówiąc już o drobniejszym sprzęcie niezbędnym przy budowie. Za to każdy może go wynająć z profesjonalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego.

Maszyny na wynajem

Firmy tego typu są bardzo elastyczne i mają w ofercie zarówno ciężki sprzęt i maszyny, jak i drobnicę taką jak wiertarki czy wkrętarki. Zaopatrzyć można się więc tam we wszystkie potrzebne narzędzia, bez których budowa w ogóle nie ruszy. Dostępność oferty nie jest zazwyczaj uzależniona od klienta, więc nie trzeba prowadzić firmy budowlanej, aby móc z niej skorzystać. Wyjątkiem mogą być maszyny takie jak koparki, ładowarki czy świdry; przy ich wypożyczeniu zwykle trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające, że można je obsługiwać.

Sprzęt i elektronarzędzia

Jednak zdecydowanie najpopularniejszym sprzętem budowlanym wypożyczanym przez klientów są sprzęty elektryczne, czyli elektronarzędzia. Należą do nich nie tylko wiertarki, młoty pneumatyczne, spawalnice czy kosiarki, ale również wszelkiego typu nagrzewnice i osuszacze. Wynajem obejmuje też pompy wodne, agregaty prądotwórcze, sprężarki, nożyce do blachy piły do drewna, frezarki itp. Jeśli jakieś narzędzie jest wykorzystywane przy którymkolwiek etapie budowy – z pewnością znajdzie się je w wypożyczalni takiej jak https://www.jpd.com.pl/ i to za atrakcyjną cenę.

Dowolność branży

W praktyce wypożyczyć można też sprzęt, maszyny i narzędzia nie tylko do prac budowlanych, ale też remontowych i wykończeniowych. W ofercie wynajmu znajdują się chociażby urządzenia i sprzęty hydrauliczne, elektryczne czy gazownicze. Dodatkowo można też wypożyczyć całą masę osprzętu logistycznego jak chociażby rusztowania oraz elementy z zakresu BHP pracy, czyli kaski, kamizelki, ochraniacze, gogle czy maski spawalnicze, bez których wykonywanie niektórych zadań byłoby niebezpieczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here