Nowoczesne formy reklamy – reklama web push

Reklama internetowa to szeroka gama możliwości. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się reklamy web push. Czym dokładnie są?

Wielu internautów zetknęło się już z reklamą typu web push. Nie każdy z nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, że rzeczywiście miało z nią do czynienia. Co zatem kryje się pod terminem web push czy push ads? W jaki sposób można wdrożyć taką reklamę?

Reklama web push – co to jest?

Reklama internetowa określana jako web push czy push ads to rodzaj reklamy wykorzystującej powiadomienia w celu prezentacji oferty i przyciągnięcia klientów na stronę docelową, na przykład sklepu internetowego.

Taka forma reklamy polega na uzyskaniu zgody od internauty na otrzymywanie powiadomień, a następnie ich przesyłaniu. Powiadomienia mają postać okienek z komunikatem, który kieruje na stronę reklamodawcy.

Reklama typu web push wykorzystuje przeglądarki internetowe na komputerach, a także działa na urządzeniach mobilnych – tabletach, smartfonach. Na komputerze powiadomienie wyskakuje jako okienko umieszczone w rogu ekranu. Na urządzeniach mobilnych ma formę powiadomienia na górze ekranu. Powiadomieniu towarzyszy także sygnał dźwiękowy, co dodatkowo zwiększa jego skuteczność.

Zalety reklamy web push:

  • reklama jest czytelna dla odbiorcy i trudna w przeoczeniu
  • reklama prezentowana jest nawet po opuszczeniu strony internetowej
  • reklama jest odporna na działanie blokerów reklam
  • reklama nie wymaga korzystania z plików cookies, rejestrowania w GIODO
  • reklama nie jest związana z tworzeniem bazy danych adresów danych e-mail
  • reklamę można prowadzić samodzielnie bez posiadania specjalistycznej wiedzy
  • reklama ma przystępne ceny

Jak zacząć korzystać z reklamy push w przeglądarkach?

Reklama tego rodzaju można być zlecona w agencji, ale także firma może realizować działania marketingowe we własnym zakresie.

Za pomocą specjalnych narzędzi takich jak PushAd można samodzielnie tworzyć powiadomienia i przekazywać je do użytkowników. Teraz narzędzie Push Ad do promocji web push można wypróbować przez 14 dni za darmo!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here