młotek

Dzisiejsze telewizory znacząco różnią się od tych, które mieliśmy w naszych domach dwadzieścia lat temu, Tamte sprzęty wyglądem przypominały raczej małe szafy, aniżeli sprzęt na którym mogliśmy oglądać mecze piłki nożnej, lub programy informacyjne. Zresztą, wtedy nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru, ani pod względem kupna telewizora, ani pod względem tego co będziemy na nim później oglądać. Wtedy nie posiadaliśmy setek programów w jakości ultra HD, wielu programów sportowych, kanałów z bajkami dla dzieci.

Były to raczej trzy programy na krzyż, z czego dwa nie zawsze były możliwe do wyświetlenia. Nie zmieniało to faktu, że i tak zadowoleni byliśmy, jeśli udało się jakikolwiek program złapać na naszym sprzęcie, ponieważ anteny często odmawiały posłuszeństwa. Zdarzało się również tak, że podczas oglądania transmisji meczu, nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, która drużyna jest która, ponieważ czarno białe ekrany często nie oddawały różnic między kolorami koszulek danych drużyn. Jednak cieszyliśmy się z tego co było dostępne i tak przez kolejnych parę lat.

Wtedy telewizory raczej nie posiadały gwarancji, więc jeśli nasza ukochana mini szafa odmówiła posłuszeństwa, byliśmy zmuszeni, albo zadzwonić po fachowca, który przychodził do naszego domu w celu naprawy, albo zanosiliśmy nasz telewizor do punktu napraw. Pamiętajmy jednak, że waga dzisiejszych telewizorów, a telewizorów oferowanych w tamtych czasach znacznie się różniła. Dziś olbrzymi płaski telewizor, jesteśmy w stanie przynieść do domu ze sklepu w pojedynkę.

naprawa telewizorów

Kiedyś, żeby podnieść kineskop z malutką przekątną ekranu, musieliśmy mieć kogoś silnego do pomocy. Do dziś pamiętam sytuację, jak pozbywałem się swojego starego, nie działającego już telewizora starego typu i położyłem go u siebie przed drzwiami do domu. Wzdłuż mojego osiedla szło wtedy dwóch młodych chłopaków, którzy jak wtedy myśleli zauważyli okazję, do zarobienia paru złotych. Zapukali do moich drzwi, z prośbą, czy mogą sobie zabrać ten telewizor na skup. Zgodziłem się, jednocześnie patrząc jak poradzą sobie z tą operacją.

Podnieśli więc we dwójkę olbrzymią skrzynię, doszli z moim telewizorem nie dalej niż do następnej ulicy, po czym zrezygnowani i opadnięci z sił porzucili swój prezent. Do czego zmierzam, naprawa telewizorów w tamtych czasach, była czymś naprawdę skomplikowanym. Nie chodzi tutaj oczywiście o komplikację wynikające z trudności napraw, miałem na myśli raczej problemów z dostarczeniem sprzętu do miejsca w którym tych napraw dokonywano.

Dodatkowo, nie każdy z nas posiadał wtedy samochód z odpowiednią ilością miejsca w bagażniku, żeby sobie ten sprzęt przetransportować, więc widok ludzi noszących olbrzymie kineskopy przez połowę miasta nikogo nie dziwił. Dzisiaj sprawy mają się kompletnie inaczej. Każdy telewizor jaki kupimy w sklepie jako nowy, posiada swoją dwuletnią gwarancję. Jeśli zdarzyłoby się, że nagle przestał działać, obowiązkiem sklepu jest naprawa naszego sprzętu totalnie za darmo. Dodatkowo, transport telewizorów nie jest już kłopotliwy, więc nawet jeśli by się coś z nim stało, nie stanowi to dla nas problemu z dostarczeniem go w odpowiednie miejsce.

Istnieją również alternatywy, czasami możemy zamówić sobie odbiór naszego uszkodzonego sprzętu kompletnie bez wychodzenia z domu. Wypełniamy odpowiedni formularz gwarancyjny, po czym kurier obiera od nas sprzęt spod samych naszych drzwi. Następnie, po naprawie, kiedy już odzyskujemy sprawny telewizor, z powrotem również otrzymujemy go pod drzwi.

Co jednak w przypadku, kiedy nasz telewizor okazał się być nie do naprawienia?

Dla nas to żaden problem, wtedy znajdujemy się w jeszcze bardziej korzystnej sytuacji. Ponieważ, jeśli sprzęt jest na gwarancji, a nie można go naprawić, mamy obowiązek dostać taki sam model telewizora, aczkolwiek nowy.

naprawia telewizory

Jak widzimy, dzisiejsze czasy bardzo różnią się od tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Świat poszedł do przodu, wszystkie usługi stały się dla nas ogólnodostępne, a my jako konsumenci, jesteśmy chronieni odpowiednimi przepisami, które gwarantują nam, że jeśli wydamy na dany sprzęt pieniądze, to musi on być w pełni sprawny i gotowy do użytku.

Mamy też pewność, że wydając pieniądze raz, nasze telewizory będą nam służyły na lata, ponieważ każda naprawa z jaką musimy się spotkać, będzie wykonana kompletnie za darmo i to w trybie natychmiastowym. Oczywiście, musimy liczyć się z tym, że przez parę dni będziemy musieli pożegnać się z naszym sprzętem, jednak mamy pewność, że wróci do nas w pełni sprawny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here