Lasery diodowe

0
1460

Lasery diodowe stanowią jedne z najbardziej popularnych urządzeń znajdujących się w salonach kosmetycznych. Charakteryzują się wysoką skutecznością, co automatycznie przekłada się na zwiększoną liczbę klientów pragnących skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem właśnie tych urządzeń. Depilacja laserowa jest coraz częściej wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, a jej skuteczność zależy od wykorzystania odpowiedniego sprzętu.

Laser diodowy- czym jest?

Depilację z wykorzystaniem laseru diodowego uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania niechcianego owłosienia, ponieważ pozwala ona na pozbycie się niemal wszystkich włosków już po kilku sesjach. Kuracja jest bezpieczna i nieszkodliwa, a działanie lasera nie ma żadnego wpływu na kondycję skóry – nie uszkadza jej, a depilowane miejsce nie ulega podrażnieniom. Jedynie w przypadku bardzo wrażliwej skóry może pojawić się zaczerwienienie, jednak mija ono po kilku godzinach.

Laser diodowy działa poprzez emitowanie fal o tej samej długości. Docierają one bezpośrednio w głąb włosa, do jego barwnika, przez co nie szkodzą skórze znajdującej się wokół mieszka włosowego. Takie działanie sprawia, że raz usunięty włosek nie odrasta – zostaje usunięty na zawsze. Skuteczność tej metody szacuje się na 95%, co oznacza, że zdecydowana większość włosów nie pojawia się. Te, które odrastają, są jasne, słabe i mniej widoczne.

Kilka sesji pozwala na całkowite usunięcie owłosienia. Może być stosowany również w przypadku włosów bardzo ciemnych i grubych – to w ich przypadku efekty zastosowania lasera diodowego wydają się najbardziej spektakularne.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem diodowym

Depilacja za pomocą laseru diodowego określana jest jako bezpieczna i bardzo skuteczna, jednak również w jej przypadku istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. Usuwania owłosienia nie można wykonywać u pań w ciąży oraz osób z chorobami skóry. Nie jest zalecana klientom z cukrzycą oraz tym, których skóra została uszkodzona w miejscu depilacji. Ponadto nie można wykonywać jej w momencie, w którym od przeprowadzenia peelingu chemicznego lub mechanicznego nie upłynął miesiąc.

Laser diodowy a IPL

Przede wszystkim należy zauważyć, że różnica pomiędzy obydwoma urządzeniami jest bardzo duża. Lasery starej generacji działały poprzez wytworzenie światła, które, padając na włoski, uszkadzały je. Wiązki emitowane przez urządzenia IPL miały różną długość, co w praktyce oznaczało, że działały i na włos, i na skórę w jego okolicy. Takie działanie wywoływało uszkodzenie skóry, a co za tym idzie pojawiały się rany oraz pieczenie. Te z kolei były powodem pojawiania się bólu, częstego właśnie w przypadku depilacji IPL. Dodatkowo istniała potrzeba wykonania większej ilości sesji, ponieważ w trakcie zbiegu nie dochodziło do kompletnego usunięcia owłosienia.

Lasery diodowe są urządzeniami bezpiecznymi, niepowodującymi uszkodzeń skóry, ponieważ wiązki światła emitowane przez urządzenie są równe, co oznacza, że działa ono tylko na włos i barwnik znajdujący się w jego wnętrzu. Kuracja jest bezbolesna, ponieważ wiązka laserowa trafia bezpośrednio do struktury i macierzy włosa, pozostawiając skórę nienaruszoną.

Nie tylko depilacja

Laser diodowy można skutecznie wykorzystywać również do usuwania naczynek. To specjalne urządzenie używane jest do usuwania żylaków oraz naczyń powierzchniowych. Zabieg wykonywany za jego pomocą uznawany jest za bezpieczny oraz skuteczny. Laser diodowy na naczynka może stanowić podstawę dla zabiegów usuwania żylaków, redukcji popękanych naczynek, ale również w trakcie leczenia trądziku lub przy zwalczaniu bólów reumatycznych.

Źródło: https://medikapoland.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here