komputer i telewizor

Dzisiejsze komputery posiadają bardzo dużą wydajność pozwalającą na odtwarzanie filmów i gier w najwyższych możliwych rozdzielczościach. Monitory komputerowe również posiadają taką możliwość, jednak ich wielkość nie zawsze satysfakcjonuje użytkownika w momencie w którym chciałby oglądnąć produkcję w 4k na swoim ekranie. W takim przypadku mamy jednak do dyspozycji nasze olbrzymie telewizory. Rewolucję jaką one przeszły w ciągu paru lat możemy zauważyć gołym okiem.

Jeszcze do niedawna nasze telewizory służyły nam tylko i wyłącznie do tego, żeby oglądać w nich telewizję kablową. Nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie staną się one urządzeniami wielofunkcyjnymi, dzięki którym zapewnimy sobie nieograniczone możliwości rozrywki. Posiadają one przeróżne możliwości otwierania aplikacji, przeglądania internetu, czy podłączenia do nich telefonu za pomocą jednego kliknięcia. Możemy również podłączyć nasze komputery do takiego olbrzymiego ekranu.

Jakie jednak to ma zalety?

Zdecydowanie łatwiej będzie nam kupić duży telewizor z wysoką rozdzielczością w dobrej cenie, niż monitor komputerowy. Dodatkowo, jeśli chcielibyśmy już posiadać taki duży ekran w swoich komputerach, na pewno utrudniłoby nam to codzienną pracę. Dwadzieścia jeden cali w monitorze komputerowym w zupełności wystarczy i ich większe odpowiedniki stają się męczące w użytkowaniu.

Takie podłączenie posiada jeszcze jedną zaletę podczas oglądania filmu, ponieważ z naszych komputerów z reguły korzystamy na siedząco w niezbyt wygodnej pozycji. Telewizor zaś zawsze posiadamy w centralnym miejscu naszego mieszkania, na którego patrzymy z wygodnej pozycji leżącej. W takim wypadku na pewno chętniej oglądniemy jakąś dłuższą produkcję. Jednak jak podłączyć komputer do telewizora? Tutaj posiadamy dwie metody takiego parowania naszego sprzętu.

jak podłączyć komputer do telewizora

Możemy zrobić to zarówno bezprzewodowo jak i przewodowo

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na połączenie za pomocą dodatkowego kabla musimy określić jakie złącza posiadamy w swoim telewizorze. Urządzenia starszego typu posiadać będą wejście na kabel VGA. Musimy jednak wiedzieć, że tego typu połączenie umożliwia obsługę jedynie sygnału analogowego, przez co na pewno nie zachwyci on nas jakością obrazu. Jednak w starych telewizorach nie możemy liczyć na nic więcej. Możemy również posiadać złącze DVI. Jednak i takie rozwiązanie posiada wady.

Możemy za jego pomocą uzyskać cyfrową jakość obrazu, jednak nie możemy w ten sposób wysyłać dźwięku. Musimy zatem zadać o jakieś inne połączenie audio. Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w nowych telewizorach to z pewnością złącze HDMI. Prześlemy za jego pomocą zarówno obraz jak i dźwięk i to w naprawdę dobrej jakości. Jednak musimy wiedzieć, że dzisiaj najnowsze urządzenie wykorzystują połączenie przez kabel DisplayPort. Takie połączenie sprawia, że możemy odtwarzać nasze materiały zupełnie bez żadnej straty na jakości ani dźwięku ani obrazu.

Zatem jak widzimy, połączenie naszego komputera z telewizorem za pomocą kabla to jedno z najprostszych rozwiązań, a co za tym idziemy każdy z nas sobie z tym poradzi. Dodatkowo większość z takich kabli nie posiadają wygórowanej ceny, stąd każdy z nas będzie sobie mógł na to pozwolić. Jednak na rynku dzisiaj posiadamy wiele innych rozwiązań połączania takiego sprzętu, więc powinniśmy się nimi zainteresować. Możemy zrobić to za pomocą połączenie bezprzewodowego, dzięki któremu oszczędzimy sobie dodatkowych kabli walających się po naszym mieszkaniu.

podłączyć komputer do telewizora

Możemy zatem skorzystać na rozwiązaniach połączenia opartych na naszej domowej sieci Wi-fi. Jednak w takich przypadkach nasz telewizor musi być wyposażony w specjalne oprogramowanie zazwyczaj znajdujące się w Smart Tv. Jeśli jednak nasz telewizor nie posiada takiego rozwiązania, możemy zakupić w internecie coś, co nam tę opcję udostępni.

Dzisiaj bardzo popularne są rozwiązania Chromecast, które umożliwia przesyłanie strumieniowe. Jest to bardzo sprytne małe pudełeczko, które podłączamy do naszego telewizora do wejścia HDMI. Jeśli poprawnie je zainstalujemy w naszym telewizorze, to następnie będziemy musieli skonfigurować sieć Wi-fi.

Jeśli takiej konfiguracji dokonamy poprawnie, to będziemy mogli korzystać z naszego telewizora tak jakby miał właśnie Smart Tv. uzyskamy dostęp do Youtube, jak i również do przeglądarki internetowej. Jak widać na rynku posiadamy wiele możliwości podłączania naszego komputera do telewizora, tylko od nas zależy to, czy dokonamy tego za pomocą dodatkowego kabla, czy jednak zdecydujemy się na połączenie bezprzewodowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here