rigi do kamer wideo i aparatów

Wielogodzinne filmowanie, szczególnie w trudnym terenie, potrafi zmęczyć nawet najbardziej doświadczonego operatora. Choć nowoczesne kamery charakteryzują się stosunkowo niską wagą, to w połączeniu z obiektywem oraz innymi akcesoriami ich masa wzrasta i w trakcie dłuższych ujęć staje się uciążliwa. To z kolei negatywnie odbija się na jakości rejestrowanego obrazu i efektywności pracy filmowca. W takich sytuacjach niezwykle przydatne okazują się rigi, które wyróżniają się nie tylko niską wagą, ale również solidną konstrukcją i szerokimi możliwościami personalizacji. SmallRig to jeden z wiodących producentów wysokiej jakości akcesoriów do kamer wideo i aparatów fotograficznych różnych marek, które są wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i mniej doświadczonych użytkowników.

SmallRig – rodzaje akcesoriów

Wybór konkretnych peryferiów jest uzależniony od potrzeb i preferencji użytkownika. Nie bez znaczenia są również warunki, w których operator kamery najczęściej pracuje. W przypadku gdy głównym celem jest zwiększenie komfortu pracy poprzez odciążenie rąk, warto zapoznać się z modelami naramiennymi. Czym się one charakteryzują?

  • Sztywną i solidną, aczkolwiek lekką konstrukcją, której waga zazwyczaj nie przekracza jednego kilograma, dzięki czemu dodatkowo nie obciąża kamerzysty. W wybranych modelach marki SmallRig zastosowano podwójne antypoślizgowe uchwyty z rozetami dla jeszcze większego komfortu pracy. Ponadto zastosowanie gwintowanych otworów umożliwia błyskawiczny montaż dodatkowych akcesoriów.
  • Klatki bezpieczeństwa są używane przez fotografów i jak sama nazwa wskazuje, pełnią funkcje ochronne. Dzięki gwintowanym otworom o różnej średnicy, użytkownik może szybko podłączyć niezbędne peryferia rozszerzające możliwości aparatu fotograficznego. Warto zaznaczyć, że klatki nie ograniczają dostępu do gorącej stopki, slotu kart pamięci oraz innych złączy. Należy pamiętać, że przed zakupem konkretnego modelu, trzeba sprawdzić kompatybilność z wybranym aparatem fotograficznym.
  • Oferta SmallRig obejmuje również wysokiej jakości płytki montażowe, które wyróżniają się nie tylko prostym i intuicyjnym montażem, ale również dużą liczbą otworów, dzięki którym możliwe jest podłączenie różnego rodzaju peryferiów.

SmallRig – pozostałe akcesoria

W ofercie opisywanej marki znajdują się zarówno uniwersalne produkty, jak i egzemplarze przeznaczone do współpracy z produktami konkretnej marki, takiej jak Sony, Panasonic, Arii, RED, BlackMagic, Canon i Magic Arm. Co więcej, SmallRig oferuje również akcesoria do monitorów, takie jak klatki bezpieczeństwa, osłony przeciwsłoneczne oraz uchwyty do mocowania monitorów do klatki. Szeroki wybór produktów sprawia, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, zajmująca się produkcją różnego rodzaju peryferiów dla filmowców i fotografów. Warto pamiętać, że decydując się na zakup tego typu produktów przez Internet, należy wybierać sprawdzone sklepy z wieloletnim doświadczeniem, w których każdy może liczyć na wsparcie i doradztwo wykwalifikowanych ekspertów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here