Jak założyć szkło hartowane na tablet?

0
6105

Kompleksowa ochrona tabletu wymaga zarówno osłonięcia jego obudowy, jak i ekranu dotykowego. Etui przeznaczone do tabletu często wyposażone jest w dwie części, dzięki czemu możliwe jest jego zamknięcie. Jednak oprócz takiej ochrony, przydatne może być również szkło hartowane, które stanowi kolejną warstwę ochronną najdelikatniejszej części urządzenia.

Co daje szkło hartowane?

Szkło ochronne na tablet chroni przed zarysowaniem czy drobnym pęknięciem ekranu urządzenia w trakcie codziennego działania. Nietrudno przecież wyobrazić sobie sytuację, w której podczas pracy na moment zostawiamy tablet w otwartym etui, odchodzimy od stołu, a tymczasem bawiące się dziecko przez przypadek zarysowuje jego ekran. Dzięki zastosowaniu szybki hartowanej, pozostanie on jednak bezpieczny.

Szkło hartowane na tablet ma jeszcze większe znaczenie podczas upadku. W takim momencie przejmuje ono siłę uderzenia i w najgorszym wypadku – pęka. Ekran urządzenia pozostaje jednak nienaruszony.

Co oznacza parametr 9H?

Szybka hartowana przeznaczona do ochrony popularnych modeli tabletów, zazwyczaj posiada oznaczenie 9H. Mówi ono o klasie twardości tworzywa, z którego została wykonana. W praktyce, wybierając na przykład szkło hartowane na tablet Huawei, otrzymamy powłokę tak twardą, że mogłaby przeciąć szkło, a sama ulegnie zarysowaniu dopiero przy użyciu ostrza diamentowego.

Warto przy tym zwrócić uwagę, żeby posiadało ono niewielką grubość i dobrą odkształcalność, dzięki czemu będzie niezauważalne podczas użytkowania. Dostępne w ofercie sklepu Etuitab szkło hartowane na tablet Huawei posiada również filtr UF i powłokę oleofobową, dzięki czemu nie pozostają na nim odciski palców.

W ofercie sklepu dostępne jest również szkło hartowane na tablet Lenovo oraz szkło hartowane na tablet Samsung. Wszystkie wykonane są w celu ochrony konkretnych modeli urządzeń, pozwalając na ich idealne dopasowanie do kształtów i rozmiarów ekranów.

Jak założyć szkło ochronne?

Szkło hartowane na tablet jest niezwykle łatwe w montażu. W pierwszej kolejności należy oczyścić ekran tabletu z kurzu, pyłu, a także innych zabrudzeń, zwłaszcza z tłustych śladów po palcach. Dobrze posłużą do tego specjalne ściereczki nasączone alkoholem, a w następnej kolejności suche ściereczki do polerowania ekranów czy choćby okularów.

Kolejnym krokiem jest przytrzymanie szybki ochronnej krawędziowo i usunięcie z niej folii zabezpieczającej. Po wykonaniu tej czynności wystarczy powoli i dokładnie nałożyć ją na urządzenie, dbając o to, aby nie powstały przesunięcia względem krawędzi i przycisków. Kiedy szkło zostanie już dopasowane, wystarczy lekko je docisnąć. Zaraz potem tablet jest już chroniony i można wykorzystywać go w standardowy sposób.

[Głosów:17    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here