Telefon dla firmy

Wybierając telefon firmowy, należy wziąć pod uwagę zupełnie inne kryteria, niż przy zakupie smartfona do prywatnego użytku. Warto mieć na uwadze, zarówno rodzaj i cenę usług świadczonych przez operatora, jak i funkcjonalności, jakie oferuje dany sprzęt. Zatem – jaki powinien być telefon biznesowy? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Telefon komórkowy dla firmy – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Typowy użytkownik smartfona, wybierając urządzenie dla siebie, najczęściej zwraca uwagę, przede wszystkim, na rodzaj aparatu fotograficznego, jakim dysponuje dany sprzęt oraz jakie ma funkcje multimedialne, (jak sprawdzi się podczas oglądania filmów, odtwarzania muzyki czy grania w gry). Inaczej jest przy wyborze telefonu dla firm. W niektórych branżach, częste rozmowy z klientami to codzienność, dlatego możliwość korzystania z nielimitowanych rozmów telefonicznych, będzie w tym przypadku bardzo komfortowym rozwiązaniem. Z kolei inne profesje wymagają ciągłych podróży służbowym samochodem. W tym przypadku, przyda się sprawnie działający GPS i lokalizacja. Równie ważny jest dostęp do internetu i odpowiednio duży wyświetlacz, na którym można komfortowo sprawdzić pocztę, czy wyszukać potrzebne informacje. Tym samym, najlepszy telefon dla firmy to taki, z którym w pakiecie pracownik otrzymuje:

  • nielimitowane rozmowy telefoniczne do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne,
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich,
  • dużą paczkę internetu.

Jeśli zaś chodzi o dostępne funkcjonalności, telefon biznesowy powinien mieć:

  • pojemną baterię, która spokojnie wystarczy na cały dzień intensywnej pracy,
  • sprawnie działający GPS i lokalizacja,
  • spory, dobrej jakości wyświetlacz,
  • potężny procesor, umożliwiający szybką i płynną pracę.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy telefon do firmy będzie miał zapewnione, regularne aktualizacje bezpieczeństwa.

Telefon dla biznesu – jaki wybrać?

Mając na uwadze najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać telefon komórkowy dla firmy, poniżej trzy propozycje smartfonów, które dobrze sprawdzą się w tej roli.

  1. Samsung Galaxy Note 10+

Jednym z modeli smartfonów, który dobrze sprawdzi się w roli telefonu do firmy, jest Samsung Galaxy Note 10+. Wszystko dzięki pojemnej baterii 4300 mAh, która znacznie wydłuża czas pracy na urządzeniu i bardzo dużemu, bo aż 6,8-calowemu ekranowi, który powoduje, że korzystanie z nawigacji czy wysyłanie maili, jest bardzo wygodne. Model został wyposażony w specjalny rysik, który umożliwia, chociażby, szybkie sporządzanie notatek, z funkcją rozpoznawania pisma ręcznego i zamiany go na postać tekstową.

  1. Huawei P30

Huawei P30 to telefon biznesowy z precyzyjnie zaprojektowanym ekranem o wielkości 6,1 cala. Doskonałe wrażenia wizualne sprawiają, że praca na takim sprzęcie to czysta przyjemność. Bateria o pojemności 3650 mAh pozwala na pracę od 1,5 do 2 dni. Z kolei funkcja SuperCharge sprawia, że energię można szybko uzupełnić (pół godziny podłączenia do prądu pozwala naładować baterię do poziomu 58%).  Huawei P30, dzięki funkcji Onehop, pozwala szybko przenosić pliki z jednego urządzenia na drugie, bez konieczności używania do tego celu kabli USB czy Wi-Fi.

  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Xiaomi Redmi Note 8 Pro to propozycja telefonu firmowego, którą wyróżnia potężna bateria – 4500 mAh, przy jednoczesnej możliwości skorzystania z funkcji szybkiego ładowania. Duży ekran, o przekątnej 6,53 cala i wysokiej rozdzielczości: 2340 x 1080, to gwarancja dostępu do wyraźnego obrazu o odpowiedniej ostrości. Inne zalety tego modelu to 8-rdzeniowy procesor i 4 GB RAM, które zapewniają płynną pracę, bez zakłóceń.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here