Różnorodność ofertowa i profesjonalne doradztwo w hurtowniach elektrycznych

Ogrom konkurencji w wielu branżach handlowych, przemysłowych i usługowych ma jeden znaczący plus: firmy przykładają większą wagę do profesjonalnej obsługi klienta. Tak samo jest na przykładzie branży elektrycznej, w szczególności zaś sklepów oferujących produkty i artykuły z tego segmentu. Sklepy ogólnobudowlane, które przez wiele lat wiodły w tym prym, zaczynają ustępować biznesom branżowym, ukierunkowanym na konkretny rodzaj sprzedaży.

Hurtownia czy sklep?

Na pierwszy rzut oka różnica jest praktycznie żadna, bo w obu klient dostanie poszukiwany produkt. Jednak po bliższej analizie widać dokładniejsze odstępstwa między jednym a drugim. Przede wszystkim wynikającym z wyposażenia hurtowni (większe, obszerniejsze), niższych cen (nawet przy zakupie w detalu) oraz samej pomocy ze strony obsługi (fachowe doradztwo również dla laików). Wybór wydaje się więc oczywistych, zwłaszcza że w hurtowniach elektrycznych jak https://www.elektrospark.pl/ można się zaopatrzyć dosłownie we wszystko, co ma jakikolwiek związek z elektryką. Znajdziemy tam więc najbardziej oczywiste kable, bezpieczniki i gniazdka, ale też sprzęt satelitarny, monitoring, alarmy czy sterowniki do furtek i bram.

Różnorodność produktów

Takie duże zróżnicowanie ofertowe wynika przede wszystkim z większej przestrzeni sprzedażowej, jaką dysponuje hurtownia. To plus dla klientów, bo mogą w jednym miejscu kupić wszystkie niezbędne elementy danej instalacji elektrycznej, bez konieczności ich dokupowania w innych sklepach lub nawet sprowadzania zza granicy. Dodatkowo koszt zakupu jest standardowo niższy niż w normalnych sklepach, a ceny w marketach budowlanych przebija w dół nawet o połowę.

Obsługa klienta

Nie bez znaczenia jest też kwestia obsługi kupującego oraz udzielanie mu fachowych i wartościowych wskazówek przy zakupie. W hurtowniach najczęściej pracują specjaliści nie tyle od sprzedaży, co od samej elektroniki, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Są więc w stanie pomóc zdecydowanej większości klientów w rozwiązaniu ich nawet najbardziej prowizorycznych problemów, które dla laika mogą wydawać się wyjątkowo zagmatwane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here