Profesjonalne, innowacyjne drukarki 3D Markforged

Drukowanie 3D staje się coraz bardziej popularną metodą prototypowania, projektowania i wykonywania unikatowych modeli również w Polsce. Z technologii 3D działa zarówno przemysł lotniczy, jak i wojskowy, działy R&D z przeróżnych branż, a także wysokoseryjne linie produkcyjne w fabrykach. Zastosowanie druku 3D jest i będzie coraz szersze. W związku z coraz większym zainteresowaniem oraz zapotrzebowaniem na technologie 3D na rynek polski wprowadzone są nowe, innowacyjne urządzenia służące do projektowania i tworzenia 3D.

Druk 3D – gdzie jest wykorzystywany?

Drukowanie 3D staje się coraz bardziej popularne. Jego zastosowanie obejmuje coraz więcej obszarów naukowych, badawczych i produkcyjnych z różnych dziedzin. Z druku 3D korzystają m.in. branże architektoniczne i medyczne, ale także wojskowe oraz lotnicze. Druk 3D swoje zastosowanie ma zarówno przy niskonakładowych produkcjach w branżach niszowych, jak i wysokonakładowej produkcji w fabrykach. Dzięki temu, że technologie 3D są coraz bardziej rozwijane i dostosowywane do potrzeb producentów, druk 3D staje się coraz szybszy i bardziej wydajny. Umożliwia skrócenie czasu przy prototypowaniu, jak i produkcji, gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych modeli.

Drukarki 3D klasy przemysłowej – wsparcie produkcji i linii produkcyjnych

Drukarki 3D stanowią nieocenioną pomoc przy wysokonakładowej produkcji w fabrykach oraz są wsparciem w drukowaniu części zamiennych do maszyn na liniach produkcyjnych. Druk 3D gwarantuje dokładność i precyzję modelowania oraz drukowania.Pozwala też na optymalizację oraz udoskonalanie projektowanych modeli w łatwy i szybki sposób. Innowacyjne urządzenia drukujące w oparciu o technologię 3D umożliwiają wydruk bardzo wytrzymałych części. Stają się też coraz prostsze w obsłudze, co umożliwia ich obsługę przez niemal każdego inżyniera. Warto pamiętać, że drukarki 3D wspomagają nie tylko wysokonakładowe produkcje i linie produkcyjne, lecz także są wykorzystywane działy R&D (research and development, których zadaniem jest prowadzenie badań oraz rozwój). Na rynku polskim dostępnych jest coraz więcej urządzeń do drukowania w technologii 3D.

Zalety druku 3D

Druk 3D ma niezwykle wiele zalet. Wykorzystany przy wysokonakładowej produkcji pozwala skrócić jej czas oraz zagwarantować wysoką jakość i precyzyjne wykonanie. Wykorzystywane przez wyspecjalizowane branże drukowanie 3D pozwala na prototypowanie i projektowanie innowacyjnych oraz unikatowych modeli przez działy, takie jak R&D – Research & Development, zajmujące się prowadzeniem badań. Technologie 3D to nie tylko precyzja i najwyższa jakość wykonania, lecz także łatwość nanoszenia poprawek i optymalizacji projektów.

Polska – innowacyjne drukarki 3D w Polsce

Coraz większe zapotrzebowanie na zastosowanie technologii 3D producenci wykazują również w Polsce. W związku z tym na rynku pojawiają się coraz to nowe urządzenia przeznaczone do drukowania 3D. Jednym z zagranicznych producentów wprowadzonych na rynek polski jest marka Markforged. Firma Markforged to jedyny na świecie twórca innowacyjnych drukarek, wykorzystujących do drukowania 3D metodą FDM włókno węglowe, szklane oraz kevlar, czyli materiały o wyjątkowo wysokiej sztywności oraz wytrzymałości.

Markforged oferuje zarówno drukarki klasy desktop, jak i klasy przemysłowej. Jednym z urządzeń klasy przemysłowej jest drukarka Markforged X5. To nowoczesne urządzenie, które ze względu na swoją przynależność do serii przemysłowej, charakteryzuje się powiększonym obszarem roboczym do 330 mm x 270 mm x 200 mm oraz dostosowaniem do przetrwania w środowisku produkcyjnym. Stosowany przez drukarkę X5 Onyx – włókno szklane gwarantuje nie tylko wytrzymałość, lecz także wysoką odporność temperaturową. Dodatkowym atutem wykonywanych przez X5 modeli jest wysoka precyzja i dokładność.

Drukarka Markforged X5 jest obecnie oferowana przez sklep 3D Phoenix. Więcej informacji na https://3dphoenix.pl/produkt/markforged-x5-2/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here