Microsoft Teams - przełom w komunikacji w firmie?

W dzisiejszych czasach, kiedy firmowe filie często porozrzucane są po całym świecie, a klienci nie pochodzą wyłącznie z naszego regionu, bardzo ważnym aspektem funkcjonowania przedsiębiorstwa jest komunikacja z różnymi podmiotami. Używamy do tego nie tylko telefonów konferencyjnych, ale i specjalnych aplikacji – jedną z nich jest Microsoft Teams. Sprawdźmy, co powinniśmy o niej wiedzieć – być może odpowiada ona na potrzeby wielu z nas.

Microsoft Teams – aplikacja do telekonferencji

Aplikacja Microsoft Teams jest dedykowana zarówno dużym jak i małym grupom osób, które chcą mieć pewność, że konferencja zostanie przeprowadzony w bezawaryjny i wygodny sposób. Jej zaletą jest pełna integracja z narzędziami Microsoftu, chociażby z usługą Office 365, dzięki czemu bez problemu możemy przesyłać pliki i pracować na tych samych notatkach, projektach czy dokumentach. Umożliwia to również w szybki sposób analizowanie danych, wprowadzanie zmian i tworzenie nowych projektów. To idealne rozwiązanie dla osób, które muszą pracować w szerokim zespole i chcą na bieżąco śledzić zmiany, które są widoczne dla wszystkich jego członków. 

Microsoft Teams to bardzo zaawansowane narzędzie i należy pamiętać, że możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem telefonów konferencyjnych to tylko zaledwie ułamek jego możliwości. Oprócz wyżej wymienionych funkcjonalności, można także zlecać zadania, kontrolować ich wykonanie czy przeglądać różne pliki, takie jak zdjęcia czy prezentacje. Usługa nie musi zamykać się w obrębie jednego przedsiębiorstwa – umożliwia współpracę wewnętrzną (pomiędzy działami czy oddziałami), a także zewnętrzną (z klientami, dostawcami czy kontrahentami). 

Zakup Microsoft Teams

Aplikację najlepiej nabyć na oficjalnej stronie Microsoftu. Możemy na początek skorzystać z bezpłatnego pakietu próbnego. Narzędzie jest na razie dedykowane głównie firmom – dlatego też należy zainstalować jeden z trzech pakietów: bezpłatny Microsoft Teams, Office 365 Business Premium lub Office 365 E3. Dużym udogodnieniem jest fakt, że skorzystamy z niego zarówno na laptopie, komputerze stacjonarnym, jak i poprzez smartfona. Interfejs jest bardzo intuicyjny i podobny na wszystkich nośnikach – nie będziemy mieć problemu z jego użytkowaniem. 

Komunikacja w Microsoft Teams

Jak chwalą się twórcy narzędzia, do jednego „stołu” w aplikacji Microsoft Teams może zasiąść nawet kilkaset osób. Duże ikony członków konferencji bez problemu pozwalają nam wiedzieć z kim mamy do czynienia. Dzięki funkcji nagrywania spotkań, ktoś kto nie zdążył bądź nie mógł w danej chwili przyłączyć się do rozmowy, będzie mógł ją odsłuchać w późniejszym terminie. Dla większych grup osób (liczonych w tysiącach) mamy możliwość korzystania z transmisji online – a więc duże konferencje, przemówienia czy seminaria nie są problemem. Łatwość podłączenia telefonu konferencyjnego sprawia, że otrzymujmy wysoką jakość dźwięku HD oraz możliwość dostosowania całości do różnych pomieszczeń.

Bezproblemowa komunikacja to jeden z najważniejszych elementów dobrze zorganizowanego przedsiębiorstwa. Pozwala na jasne przekazywanie myśli, poleceń oraz funkcjonowanie poszczególnych działów. Dzięki Microsoft Teams nawet w dużych firmach wszystko może odbywać się w łatwy i bezpieczny sposób. Telefony konferencyjne i inne urządzenia służące komunikacji nigdy wcześniej nie miały tak szerokiego wsparcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here