Telefony, które mają duże ekrany są narażone na stłuczenie szybki. Wiele osób ma takie problemy i trzeba coś z tym zrobić. Wymiana szybki jest kosztowna i często niemożliwa, bo dostępność części bywa bardzo różna. Wszystko zależne będzie od tego, jaki model telefonu posiadamy. Można temu w łatwy sposób zaradzić wybierając szkło hartowane dopasowane wielkością do ekranu. Jeśli chodzi o sam wybór szkła to trzeba tutaj zwracać uwagę na wytrzymałość.

W Internecie na temat szkieł możemy znaleźć bardzo różne informacje i opinie. Zapoznajmy się z nimi i wybierzmy to, co jest najlepsze. Dawniej szkła hartowane były o wiele grubsze, a przez to były bardziej wytrzymałe. Dzisiaj producenci niby zapewniają, że są jeszcze bardziej wytrzymałe, ale są o wiele chudsze, co oznacza, że z tą wytrzymałością może być bardzo różnie. Prawdziwe szkło hartowane w telefonie oznacza, że można go rzucać, a i tak ekran się nie potłucze.

Oczywiście nie trzeba tego samemu sprawdzać zaraz po zakupie. Na pewno nadejdzie taki moment, że szybka będzie dobrze przetestowana i byłoby dobrze gdyby zapewnienia o wytrzymałości były prawdziwe. Nie chcemy przecież się denerwować tym, że wybraliśmy sobie szkło hartowane, a tu się okazuje, że wcale takim nie było. Nie ma znaczenia czy damy dużo czy mało, ale ma znaczenie czy to spełnia nasze wymagania i jest na tyle wytrzymałe żeby nasz telefon był bezpieczny. Wybór szybek jest na tyle duży żeby dopasować je do każdego typu ekranu. Nawet, jeśli mamy zaokrąglony ekran to znajdzie się taki model, który będzie idealnie pasował i co ważne chronił całą powierzchnię ekranu.

Gdzie można kupić szybkę hartowaną?

Można zamówić ją przez Internet. Wiele osób z tego korzysta, ale pamiętajmy, że później liczy się profesjonalne założenie takiej szybki na nasz ekran. Jeśli zrobimy to źle to niestety, ale taka szybka nie będzie spełniała swoich wymagań i nie będziemy z jej użytkowania zadowoleni. Dobrym sposobem będzie albo zaniesienie jej komuś, kto się na tym zna albo po prostu kupienie szyby hartowanego w wyspecjalizowanym salonie z telefonami.

Wtedy możemy liczyć na to, że pracownik założy nam szybkę i że wszystko będzie działać dokładnie tak jak należy. Nie jest to przecież duży koszt, a jeśli stłuczemy szybkę, która mamy w telefonie to oznacza dla nas spore wydatki. Im wcześniej się zainteresujemy tym tematem tym lepiej będzie dla nas. Najlepiej zaraz po zakupie nowego czy używanego telefonu zgłosić się do kogoś, kto oferuje takie skuteczne zabezpieczenia dla naszych ekranów.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here