Klarnet

Klarnet to instrument dęty drewniany o długoletniej tradycji w muzyce klasycznej i rozrywkowej. Grające na nim osoby można dostrzec w orkiestrach, filharmoniach lub zespołach jazzowych. Dobór odpowiedniego modelu dla początkującego klarnecisty może wydawać się trudny. Na szczęście na rynku znaleźć można wiele instrumentów w przystępnych cenach, które spełnią oczekiwania młodych adeptów. Na co warto zwrócić uwagę?

Materiał korpusu

Materiały wykorzystywane powszechnie do budowy korpusu to drewno i tworzywo ABS. Instrumenty drewniane charakteryzuje specyfika ich brzmienia. Uznawane są za odpowiednie dla profesjonalnych muzyków, którzy nieczęsto decydują się na inne opcje. Ze względu na wyższe koszty produkcji, drewniane klarnety bywają o wiele droższe. Na rynku pojawiły się jednak modele z drewna w bardziej przystępnych cenach dedykowane adeptom gry. To z pewnością dobra opcja dla początkujących, którzy są pewni, że nie zniechęcą się po jakimś czasie. Klarnet z tworzywa ABS jest również propozycją wartą rozważenia, szczególnie w przypadku dzieci. Instrumenty z syntetycznego surowca są przede wszystkim łatwiejsze w pielęgnacji. Plastikowy instrument będzie mniej podatny na uszkodzenia w wyniku zmian temperatury lub zawilgocenia. To zdecydowana zaleta, jeśli chodzi o instrument dla najmłodszych, którzy dopiero uczą się obowiązkowości.

Dobra jakość w przystępnej cenie

Różnica w brzmieniu pomiędzy klarnetami drewnianymi i wykonanymi z syntetycznego tworzywa może nie być aż tak istotna w pierwszych latach nauki. Instrumenty z drewna są szczególnie polecane wszystkim doświadczonym klarnecistom. Wiele spośród modeli wykonanych z tworzywa ABS to modele bardzo dobrej jakości. Ze względu na niższe koszty produkcji, możliwe jest odnalezienie egzemplarzy w bardzo korzystnych cenach. Profesjonalne marki tworzą instrumenty podstawowe zaopatrzone w rozwiązania wygodne dla uczniów. Klarnet zakupiony od polecanego producenta z pewnością spełni zapotrzebowanie początkujących instrumentalistów. Wiele firm oferuje gwarancję na dłuższy czas wraz z możliwością bezpłatnych przeglądów i korzystania z serwisu.

Kupując instrument ze sztucznego tworzywa ogranicza się ryzyko wystąpienia ewentualnych uszkodzeń. Dzięki niższym cenom są to egzemplarze doskonałe dla dzieci. Zależnie od zapotrzebowania, warto rozważyć wybór jednego z modeli drewnianych. Należy jednak przywiązać szczególną wagę do jego właściwej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany klarnet znanej i polecanej marki spełni oczekiwania każdego grającego.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here