Jak wybrać najlepsze miejsce dla uchwytu do telewizora? Podpowiadamy!

Umieszczenie telewizora w odpowiednim miejscu jest dla nas zazwyczaj szczególnie istotne. Dlaczego? Ponieważ wiele czynników ma wpływ na komfortowe oglądanie telewizji w domu. Musimy więc zadbać o odpowiednie miejsce oraz sposób montażu. Co do tej drugiej kwestii to często warto jest postawić na uchwyt do telewizora. Szczególnie gdy zależy nam na wyjątkowym, kinowym klimacie. Aby jednak korzystać z rozrywki przed telewizorem w pełni, należy zastosować się do kilku prostych zasad!

Telewizor w salonie

Po pierwsze, powinniśmy pamiętać o podstawowych i uniwersalnych zasadach dotyczących wyboru odpowiedniego miejsca dla telewizora. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na wybór ściany. Nie powinna się ona znajdować naprzeciwko okien. Jest to szczególnie istotne w przypadku decydowania się na uchwyt do telewizora.W końcu jego montaż i demontaż nie należą do czynności, które chcemy powtarzać po kilka razy. Bez wątpienia tak by się stało, gdyby obraz na ekranie telewizora po zawieszeniu okazał się całkowicie niewidoczny. Tak więc zadbajmy w pierwszej kolejności o to, aby telewizor nie był non stop oświetlony promieniami słonecznymi wpadającymi przez okno.

Pamiętajmy również o wyborze takiego miejsca, które stwarza możliwość doboru odpowiedniej odległości między kanapą a telewizorem. Zależnie od tego, jaki telewizor posiadamy, powinniśmy zachować odległość od 1,5 m do nawet 4-5 m. Przyjęło się również, że lepiej ogląda się telewizję, gdy otoczenie wokół ekranu i sama ściana mają stonowane kolory. Sprawdzą się więc szarości, biele i beże. Pamiętajmy o tym przy wyborze odpowiedniego miejsca.

Stojący, czy wiszący?

Wybór odpowiedniego miejsca już za nami. Następnie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolimy, aby telewizor stał na szafce RTV, czy wisiał przymocowany do ściany lub sufitu przy użyciu uchwytu do tv. W tej kwestii wiele zależy od wielkości naszego salonu. Jeśli jest on przestronny to mamy lepsze warunki do postawienia telewizora na szafce. Gdy jesteśmy posiadaczami salonu o niewielkim rozmiarze, to najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem będzie uchwyt.

Postawienie telewizora na półce, czy szafce ma sens, gdy nasz telewizor jest naprawdę duży i ciężki. Dotyczy to przede wszystkim starych modelów. Ponadto, możemy mieć już cały segment wraz z miejscem na telewizor, który pasuje do designu pokoju. Telewizor stojący będzie również dobrym pomysłem, jeśli nie jesteśmy zagorzałymi fanami kina. Uchwyt do telewizora bowiem daje nam możliwość stworzenia własnego mini kina w domowych warunkach.

Gdzie powiesić telewizor?

Gdy decydujemy się więc na wiszący telewizor w salonie, to powinniśmy pamiętać o wspomnianej już zasadzie unikania okien na przeciwnej ścianie. Wybór ściany może być również o tyle istotny, że przy ściankach działowych, powinniśmy zadbać o ich wzmocnienie. Możemy tego dokonać poprzez zamontowanie metalowych profili oraz płyty wiórowej. To do niej przymocowany będzie wieszak do telewizora. Zapewni to stabilność oraz bezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here