Newsy technologiczne – nadciąga nowa generacja konsol wideo

0
1514

Już od dłuższego czasu rynek gier komputerowych i konsolowych pod względem stopnia kapitalizacji prześcignął rynek produkcji filmowych. Społeczeństwa grają coraz więcej i coraz częściej. Trudno się dziwić, że powstają wobec tego coraz nowsze generacje konsol wideo. Co o nich wiadomo?

News technologiczny 2020 roku – Project Scarlett

Już w czerwcu 2019 roku entuzjaści produktów sygnowanych przez markę Microsoft mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej o nowej konsoli tej firmy. Tego rodzaju newsy technologiczne od zawsze wzbudzały ogromne emocje, które niezmiennie trwały aż do samej premiery nowych urządzeń. Co wiadomo o produkcie Microsoftu?

Prace nad nową generacją konsoli Microsoft odbywają się w ramach projektu Scarlett (ang. Project Scarlett). Wciąż nieznany jest wygląd nowej konsoli ani jego nazwa, gdyż „scarlett” to jedynie określenie robocze. Wiadomo jednak trochę o fenomenalnych, nowych technologiach, które zostaną zaimplementowane w dzieło Microsoftu.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim współpraca amerykańskiego giganta z firmą AMD, która podobno zaowocowała możliwością wykorzystania innowacyjnej technologii Zen 2 oraz Navi. Przekłada się to na możliwe do zaimplementowania w konsoli poszczególne parametry. Nowe urządzenie ma mieć pamięć operacyjną w standardzie GDDR6, która ma zapewnić rozdzielczość i płynność rozgrywki dotąd niespotykanym w żadnym konkurencyjnym produkcie. To jednak nie wszystko – producenci zapowiadają, że nowa generacja będzie aż czterokrotnie bardziej wydajna od Xbox One X. Wśród informacji, które podano, znajduje się także opatentowanie nowej generacji dysków SSD, używanych jako pamięci wirtualnej RAM. Co to wszystko oznaczać będzie w praktyce, gracze przekonają się już niebawem.

Sony nie pozostaje w tyle – PlayStation 5

Nowa generacja konsol obejmuje również propozycję od studia Sony. Z oficjalnych zapowiedzi producenta wynika, że nowa konsola, Sony PlayStation 5, ma działać w oparciu o ośmiordzeniowy procesor i ultra szybki dysk SSD. Wiadomo również, że konsola ma obsługiwać rozdzielczość 8K i jednocześnie zapewniać rozgrywkę w podobno aż 120 klatkach na sekundę animacji, co byłoby wynikiem fenomenalnym.

Można również zaobserwować, że przy produkcji nowej generacji konsoli Sony stawia nie tylko na gry wideo, ale także obsługę telewizji, internetu i przeróżnych aplikacji. Konsola ma oferować również dźwięk 3D i umożliwiać obsługę produkcji wykorzystujących wirtualną rzeczywistość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here