Gdzie wykonać rezonans magnetyczny w Lublinie i jak przygotować się do badania?

0
661

Rezonans magnetyczny jest badaniem, dzięki któremu możemy uzyskać dokładny obraz narządów wewnętrznych człowieka. Z tej formy badania korzystają lekarze różnych specjalizacji, ze względu na jej skuteczność w rozpoznaniu wielu schorzeń. Jeśli chodzi o samo urządzenie – ma ono postać tuby, w środku której znajduje się stół, na którym w trakcie badania leży pacjent. Przed wykonaniem rezonansu magnetycznego w Lublinie warto wybrać placówkę, w której badanie będzie się odbywać, a także odpowiednio się przygotować.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania MR?

Jeśli chodzi o bezwzględne przeciwwskazania do odbycia takiego badania, jest to:

  • obecność rozrusznika serca i innych neurostymulatorów, ponieważ pole magnetyczne może spowodować zakłócenia ich pracy, a w efekcie stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia pacjenta.
  • obecność metalicznych ciał obcych w obrębie ciała (opiłki żelaza, odłamki itp.), ponieważ pod wpływem badania mogą się one przemieścić, co jest szczególnie niebezpieczne w obrębie oczu (może to doprowadzić do uszkodzenia wzroku)

Są również przypadki, które nie wykluczają w stu procentach przeprowadzenia badania, jeżeli otrzymamy specjalne zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań. Możemy tutaj wyróżnić takie jak:

  • obecność sztucznej zastawki serca, klipsów i protez naczyniowych
  • posiadanie aparatu dentystycznego
  • obecność stentów wszczepionych przed 2006 rokiem
  • posiadanie metalicznych implantów ortopedycznych

Ponadto kobiety w ciąży powinny powiadomić lekarza o tym fakcie przed wykonaniem badania, a kobietom karmiącym piersiom, zaleca się niekontynuowanie karmienia przez 24 godziny po wykonaniu badania.

Gdzie wykonać rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny w Lublinie możemy wykonać w wielu miejscach. Często czas oczekiwania na takie badanie może być dosyć długi. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą oraz dokładnym opisem badania na stronie http://www.eurodiagnostic.pl/, gdzie wykonamy najwyższej jakości badanie MR w Lublinie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here