Etykiety na napoje - nowe trendy

Wartościami, które stają się w dzisiejszych czasach coraz ważniejsze dla młodych pokoleń, ale zyskują również popularność wśród reszty społeczeństwa to ekologia i minimalizm. Obecnie producenci żywności oraz napojów stoją przed dużym wyzwaniem, w jaki sposób sprostać owym nowym wyznacznikom. W poniższym artykule przedstawimy najnowsze trendy dotyczące etykiet na napoje. Zapraszamy do lektury!

Postaw na eko rozwiązania

W obecnych czasach bardzo dużą wagę przykłada się do ekologicznych rozwiązań. Podczas zakupów klienci coraz częściej starają się unikać produktów opakowanych w plastik, dlatego warto wybierać etykiety na napoje wyprodukowane z papieru.

Ekologiczne opakowania i etykiety mają jeszcze jedną ważną zaletę. Ponieważ klienci utożsamiają cały napój, jego smak i skład z etykietą, traktując ją jak swoistą wizytówkę, widząc naturalną, papierową nakleję będą podświadomie przekonani, że cały napój posiada równie naturalne właściwości.

Minimalizm

Jak już wspomniano we wstępie, kolejnym trendem wyróżniającym dzisiejsze czasy jest minimalizm. Nie chodzi tu jedynie o filozofię życiową, według której nie warto otaczać się dużą ilością przedmiotów materialnych, ale także o design. Obecnie w cenie są bowiem rzeczy zaprojektowane przede wszystkim z prostotą.

Dlatego też, etykiety na napoje, które mają szansę cieszyć się największą popularnością to takie, które posiadają jasne i przejrzyste komunikaty i nie są przesycone treściami. Takie napoje mogą również stać się gwiazdami Instagrama, gdyż minimalistyczny design jest zdecydowanie doceniany przez użytkowników tego portalu.

Letnie edycje etykiet

Ponieważ zbliża się lato, warto pomyśleć nad letnimi edycjami etykiet, które odświeżą wizerunek produkowanych przez nas napojów, nawet jeżeli nie planujemy wypuszczać na rynek nowego limitowanego smaku z okazji nadchodzącego lata.

Oczywiście, ze względu na to, że pora ta wiąże się głównie z upałami, nowe etykiety powinny kłaść nacisk na orzeźwienie. Dobrym pomysłem będzie także położenie nacisku na relaks związany z wakacjami. Nic nie kojarzy się w końcu bardziej z tym wspaniałym czasem niż popijanie dobrego, schłodzonego napoju w miłym towarzystwie na plaży, w parku czy na polu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here