Branża już wie – plotery laserowe CO2 całkowicie przejmą rynek

Precyzja, szybkość i jakość to połączenie, które bardzo rzadko idzie w parze, a które jest wręcz koniecznie w każdej sferze przemysłu. Okazuje się też, że jest pożądane również w takich branżach jak marketing, reklama i druk, w które najczęściej wykorzystuje się urządzenia typu ploter laserowy do grawerowania różnych przedmiotów. Dlaczego właśnie plotery? Bo to sprzęt, który doskonale radzi sobie z precyzją, szybkością i jakością.

Precyzja wykonywanych cięć

Przede wszystkim plotery laserowe CO2 działają w oparciu o energię chemiczną przekształcaną na wiązkę laserową o bardzo czułym i delikatnym cięciu. Umożliwia to wykonywanie grawerunków z ogromną precyzją i dokładnością sięgającą nawet kilku milimetrów. To wynik nieosiągalny dla tradycyjnych metod grawerowania wykonywanych metodą mechaniczną albo ręczną. Dlatego plotery CO2 są tak pożądane w branżach, gdzie dokładność i szczegółowość mają ogromne znaczenie.

Szybkość pracy plotera

Oprócz tego w urządzeniach laserowych znacznie szybciej wykonywane są projekty grawerunków, a w przypadku ploterów laserowych CO2 o dwóch głowicach jak te https://www.kartier.pl/ można ten czas zwiększyć dwukrotnie. Odpowiadają za to dwa blaty robocze wykonujące jednocześnie dwa projekty. Takie urządzenia świetnie sprawdzają się w zakładach pracy przy produkcji masowej, w których bardzo dużą rolę odgrywa szybkość i czas, w jakim realizowane są zamówienia. Samo cięcie następuje kilkakrotnie szybciej od cięcia ręcznego i mechanicznego, a ponadto zazwyczaj nie wymaga już dodatkowej obróbki powstających krawędzi, bo te są automatycznie wypalane.

Wysoka jakość grawerunku

To z kolei prowadzi do kolejnej zalety ploterów laserowych CO2 czyli bardzo wysokiej jakości tworzonego grawerunku. Nie tylko nie wymaga on poprawek, ale również jest od razu gotowy do przekazania zamawiającemu. Nie ma przy tym najmniejszego znaczenia materiał, na jakim powstaje wzór, ponieważ plotery są bardzo uniwersalne. Poradzą sobie bez żadnych przeszkód zarówno z miękkim plastikiem, tkaniną, papierem czy kartonem, jak i twardym szkłem, kamieniem albo marmurem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here