uniwersalny pilot

Od momentu upowszechnienia się telewizji, telewizor stał się obowiązkowym elementem każdego domu. Zajmuje honorowe miejsce w salonie, stojąc na specjalnym stoliku. Jest regularnie odkurzany i czyszczony specjalnymi preparatami do pielęgnacji ekranu. To właśnie na nim skupiona jest uwaga wszystkich domowników, on najczęściej mówi i na niego najczęściej patrzymy po pracy.

Telewizor stał się po prostu ważny, funkcjonując na prawach domownika, opiniotwórcy i autorytetu. Telewizor kształtuje nasz obraz świata, dzieli się swoją wiedzą, informuje co warto kupić i wpływa na nasze marzenia. Kto ma dostęp do telewizora, ma w posiadaniu wiedzę oraz przybliża mu się świat.

Trudno uwierzyć, że kiedyś telewizory były dobrem luksusowym. Tak samo jak trudno uwierzyć, że kiedyś były tylko dwa lub trzy programy. Jednak najbardziej trudne do pojęcia jest to, że dawniej każde działanie z udziałem telewizora trzeba było robić ręcznie. Każda zmiana kanału, podgłośnienie lub zciszenie wiązały się z koniecznością wstania z kanapy lub fotela i naciskania guzików wbudowanych w obudowę.

Na szczęście te czasy już dawno za nami. Teraz w skład zestawu kina domowego wchodzi ogromny płaski telewizor, mocne głośniki, dekoder telewizji gwarantujący olbrzymią ilość kanałów i w końcu on, najważniejszy element zestawu: pilot do telewizora.
Wprowadzenie bezprzewodowego pilota znacznie podwyższyło jakość oglądania telewizji. Obecnie w każdym domu władcą telewizora jest ten, kto dzierży w dłoni pilot. To on decyduje, co będzie oglądać cała rodzina, to on wyznacza trendy. Dlatego też w wielu domach odbywają się zawody, w których zwycięża ten, kto pierwszy zgarnie pilota.

Co zrobić jednak gdy pilot się zagubi? Z reguły szukanie zaczyna się na spokojnie, odtwarzając wszystkie miejsca, w których do tej pory pilot się odnajdował – na kanapie, za kanapą, pod kanapą. Pod poduszką, za poduszką, w szparze między oparciem a siedziskiem kanapy. Poszukiwania zataczają coraz większe kręgi.

pilot do telewizora

Na stoliku, pod stolikiem, na dvd, na półce w płytami, w kuchni na stole. Przychodzi moment, gdy pilota szuka się już w popłochu i wszędzie. Szczególnie dużo o tych poszukiwaniach wiedzą rodzice, których dzieci są wyjątkowo kreatywne w ukrywaniu pilota. Dobrze jak pilot był statkiem, który zawiózł autka do dziecięcego pokoju, a gorzej jak był statkiem, który zabrany został do kąpieli.

Czasami zniszczenia pilota okazują się zbyt potężne by można było je odwrócić. Wyrwane guziki, wciśnięte przyciski do środka, zerwana klapka na baterie. Do jakiegoś momentu pomagała jeszcze taśma klejąca, ale przychodzi taki moment gdy to już za mało.
W momencie kiedy pilot ulega zniszczeniu na skutek dziecięcej zabawy, rozdeptania czy prozaicznego wylania baterii, pojawia się problem. Nie wszystkie funkcje, które miał pilot można odtworzyć naciskając guziki w obudowie telewizora, a przyjemne skakanie po kanałach nagle traci swój sens i cały urok.

Na szczęście jest rozwiązanie!

W każdym domu powinien być uniwersalny pilot do telewizora. To sprytne urządzenie pomaga właśnie w kryzysowych sytuacjach. Z reguły nie posiada wszystkich funkcji pilota zgodnego z modelem telewizora, ale nie jest to reguła. Uniwersalny pilot do telewizora może zastąpić uszkodzony pilot bardzo wiernie, tak że oglądanie telewizji znów może być przyjemne. Ma wiele innych zalet. Przede wszystkim pasuje do znakomitej większości popularnych modeli telewizorów.

Jest to zakup na lata, który można trzymać w tej samej szufladzie co świeczki i latarkę na wypadek awarii prądu. Można mieć pewność, że się przyda gdy baterie z oryginalnego pilota wysiądą podczas oglądania meczu lub dziecko wrzuci go do sedesu. Uniwersalny pilot do telewizora ma znacznie szerszy wachlarz możliwości.

uniwersalny pilot do telewizora

Może służyć do kontrolowania czasu oglądania telewizji w przypadku małych dzieci – za jego pomocą bez problemu wyłączymy telewizję, ściszymy głośność lub przełączymy kanał bez walki o pilota z dziećmi. Może pomóc gdy współmałżonek zaśnie na kanapie z pilotem w garści. Nie trzeba go wówczas budzić by wyłączyć grający sprzęt.

Ważnym dodatkiem, który daje nam uniwersalny pilot do telewizora jest możliwość ściszenia lub wyłączenia telewizora podczas wspólnych posiłków. Dość biegania i szukania pilota, dośc nerwów i śpieszenia się. Uniwersalny pilot możemy położyć w każdym wygodnym miejscu – w kuchni, w szufladzie, na komodzie. Może być to urządzenie małe i przypominające myszkę do komputera, albo mieć rozmiary normalnego pilota.
Niezależnie od potrzeby, uniwersalny pilot do telewizora sprawdzi się niezawodnie wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here