Windows 10 - system dla każdego

System operacyjny Windows 10 jest produktem firmy Microsoft, wydanym 29 lipca 2015 r. Oprócz wykorzystania w nim wielu innowacji, takich jak na przykład udoskonalenie interfejsu czy zaimplementowanie funkcji wirtualnego pulpitu, można zauważyć, iż twórcy brali również pod uwagę rozwiązania, stosowane w starszych wersjach systemu. W ten właśnie sposób, po długiej nieobecności w ósmej wersji Windowsa, powrócił do nas pasek zadań. Ponadto, wydana została edycja Pro, której funkcje umożliwiły łatwiejsze i sprawniejsze zarządzanie firmami.

Najnowszy system Microsoftu jest owocem ciężkiej pracy zarówno programistów, jak i testerów, gdyż było ich aż pięć milionów. Nic więc dziwnego, iż poziom dopracowania tego produktu jest niezwykle wysoki. Warto zaznaczyć, iż z systemu operacyjnego Windows 10 korzysta niemal czterdzieści procent wszystkich użytkowników komputerów osobistych. Jest to świetny wynik, zwłaszcza, jeśli pod uwagę weźmiemy jego stosunkowo krótką obecność na rynku oraz fakt, iż producenci nieustannie rozwijają go i udoskonalają.

Mając tą wiedzę, możemy wreszcie przejść do kwestii, dlaczego decyzja zakupu najnowszego systemu firmy Microsoft, może okazać się dla Ciebie trafna.

Dla kogo stworzono Windows 10?

Cechą większości systemów wydanych przez firmę Microsoft jest ich uniwersalność. Nie inaczej jest również w tym przypadku. Windows 10 stanowi połączenie komfortu i przejrzystości pracy, z ogromną gamą możliwości, oferowanych nam przez zaawansowane funkcje systemu. Znajdzie on miłośników zarówno wśród zwykłych użytkowników komputera, jak i tych, którzy wymagają bardziej profesjonalnych narzędzi. Ponadto, wspomniana wyżej edycja Pro, pomoże pozbyć się wielu frustrujących problemów w zakresie prowadzenia i zarządzania biznesem.

Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniom, które zaprezentowała nam firma Microsoft w swoim produkcie.

  • Wirtualne pulpity – jest to funkcja, która poniekąd umożliwia nam pracę na kilku pulpitach. Pozwala zachować przejrzystość podczas pracy, wymagającej uruchomienia wielu aplikacji jednocześnie. Funkcja wirtualnych pulpitów stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć porządek na ekranie.
  • Nowoczesny interfejs – intuicyjny, ładny, wygodny. Stanowi skrzyżowanie interfejsów dwóch poprzednich wersji systemu. Takie połączenie owocuje nowoczesnym i satysfakcjonującym wyglądem, który uprzyjemnia użytkowanie. Warto napomknąć, iż wielu posiadaczom Windowsa 8 brakowało paska zadań, przywróconego na szczęście w omawianej dziesiątce. Co więcej, żadna poprzednia wersja systemu nie oferowała użytkownikowi aż takich możliwości indywidualnej personalizacji interfejsu. Pod tym względem Windows 10 zdecydowanie wyprzedza swoich starszych braci.
  • Synchronizacja urządzeń ze Sklepem Windows – jednym z bardziej rewolucyjnych rozwiązań, które zostały zaimplementowane w tym systemie, jest na pewno udostępnienie użytkownikom dostępu do Sklepu Windows. Firma Microsoft stworzyła platformę, za pośrednictwem której możemy w prosty sposób korzystać z tej samej aplikacji na różnych urządzeniach z zainstalowanym Windowsem 10. Ponadto, synchronizacja systemu ze Sklepem Windows wyręcza użytkownika z takich czynności, jak na przykład konieczność instalowania tych samych programów na różnych stacjach. Każdy tego typu proces jest przeprowadzany automatycznie, właśnie dzięki wspomnianej synchronizacji.
  • Lepsza wydajność względem poprzedników – żadna ze starszych wersji systemu nie mogła pochwalić się taką szybkością pracy, jakiej możemy doświadczyć w dziesiątce. Co ciekawe, wcale nie oznacza to, iż urządzenia ze słabszymi parametrami technicznymi nie będą w stanie go uruchomić. Jest to zasługa doskonałej optymalizacji i dopracowania tego produktu.

Tak właśnie prezentują się najważniejsze innowacje, które przedstawiła nam firma Microsoft. Nie są to rzecz jasna wszystkie nowostki zaimplementowane w Windowsie 10 (warto jeszcze wspomnieć o ulepszonej wyszukiwarce i bardziej przejrzystym wierszu polecenia). Jednak nawet informacje wymienione wyżej zdecydowanie wystarczą, aby stwierdzić, iż system ten spełni oczekiwania niemal każdego użytkownika komputera. Trudno jest wyobrazić sobie sytuację, w której Windows 10 nie byłby w stanie sprostać postawionemu przed nim zadaniu. Dowód na to stanowią liczne pozytywne opnie oraz wysokie oceny, wciąż wystawiane przez posiadaczy tego właśnie produktu firmy Microsoft.

Jeśli więc właśnie stoisz przed wyborem systemu operacyjnego, na pewno zadajesz sobie pytanie:

Czy Windows 10 jest systemem dla mnie?

Firma Microsoft, która nie bez powodu króluje na rynku systemów operacyjnych, od lat udowadnia, iż wydane przez nich produkty łączą w sobie funkcjonalność i przejrzystość. Każdy powinien je docenić: zarówno ludzie, którym narzędzia Microsoftu umożliwiają pracę, jak i ci, dla których korzystanie z komputera stanowi jedynie rozrywkę.

System operacyjny Windows 10 z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. I choć jego starsi bracia również spełniają swoje zadanie, to Windows 10 zdecydowanie zostawia ich w tyle. Jeśli jesteś zwolennikiem innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnej technologii oraz intuicyjnych i estetycznych interfejsów, to system ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Słynne powiedzenie: „nowe, nie znaczy lepsze„, w tym przypadku nie ma odniesienia w rzeczywistości. Nowoczesny Windows 10, bez dwóch zdań, wiedzie prym wśród użytkowych systemów operacyjnych i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Jeśli więc decyzja została już przez Ciebie podjęta, możesz nabyć omawiany wyżej produkt w naszym sklepie. Oferujemy zarówno podstawową wersję Home, jak i rozszerzoną edycję Pro. Co więcej, możliwy jest również zakup urządzeń z zainstalowanym już systemem Windows 10.

System Windows 10 kupisz w sklepie komputerowym Shoplet.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here