Wideorejestrator do samochodu – czy warto go kupić?

Coraz częściej można spotkać się z widokiem wideorejestratorów w samochodach osobowych. Już wiele osób zdecydowało się na takie rozwiązanie, ale istnieją też sceptycy, którzy uważają je za stratę pieniędzy. Wobec tego czy warto taki wideorejestrator kupić? Kiedy może on okazać się użyteczny?

Wideorejestrator pomoże w razie wypadku

Ktoś może powiedzieć, że jest świetnym kierowcą, nigdy w życiu nie zdarzyło mu się ulec wypadkowi i krótko mówiąc wideorejestrator nie jest w związku z tym do niczego mu potrzebny. Rzecz w tym, że nawet jeśli do tej pory nie przydarzył nam się wypadek, nie oznacza to, że nigdy się tak nie stanie – niezależnie od tego, jak dobrym kierowcą jesteśmy.

Możemy kontrolować nasze zachowanie na drodze, ale już na to, czy ktoś jedzie pijany, pod wpływem narkotyków czy po prostu nieostrożnie nie mamy żadnego wpływu. Nic nie jesteśmy w stanie także poradzić na złe warunki atmosferyczne (oblodzenie jezdni, silny deszcz), mimo których często trzeba wyruszyć w trasę.

Nawet jeśli wypadek nie nastąpi z naszej winy, nie zawsze będzie to łatwe do udowodnienia i może wiązać się z dużą ilością stresu. Dlatego też zamiast przerzucać się oskarżeniami, znacznie lepiej jest dysponować niezaprzeczalnym dowodem, który potwierdzi naszą wersję zdarzeń. Dostarcza go właśnie wideorejestrator.

Jednak takie nagranie z wideorejestratora musi spełnić kilka ważnych warunków, aby mogło być potraktowane jako dowód w sprawie. Przede wszystkim musi być ono, co oczywiste, czytelne i wyraźne. Warto wobec tego zainwestować w dobrej jakości wideorejestrator, taki jak Navitel R1000. W ten sposób będziemy mieli pewność, że w razie czego rzeczywiście będzie on dla nas przydatny.

Ponadto takie nagranie z wideorejestratora nie może być w żaden sposób przez nas przerobione, nawet w dobrej wierze (nie można go skracać, wycinać daty ani żadnych innych elementów). Warto także zadbać, aby wybrane przez nas urządzenie było zaopatrzone nie tylko w kamerę, ale także w mikrofon. Nagrane przez nie dźwięki mogą posłużyć jako dodatkowy dowód w sprawie.

Przydatny w razie kradzieży lub wandalizmu

Dobry wideorejestrator, czyli na przykład Navitel R1000,  przyda nam się nie tylko w razie wypadku na trasie. Spotkać można na przykład wideorejestratory z nadajnikiem GPS, za pomocą których można zlokalizować ukradziony pojazd. Ponadto wideorejestrator może także nagrać zdarzenie, które miało miejsce, kiedy nie znajdowaliśmy się w pojeździe, na przykład akt wandalizmu. Często nagranie w takim przypadku będzie jedyną możliwością złapania sprawcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here