Wideoendoskopy, boroskopy i fiberoskopy – do czego służą?

0
1060

Gdzie oko nie sięga, tam warto wysłać profesjonalną kamerę. Sprzęty, jakie można nabyć w sklepie Endo-Tech służą zadaniom specjalnym i wykorzystywane są na potrzeby czynności, przeprowadzanych przez wiele branż na rynku. Czym są wideoendoskopy, boroskopy i fiberoskopy, oraz kiedy mogą okazać się przydatne?

Wideoendoskopy i fiberoskopy

Nowoczesne kamery inspekcyjne dają użytkownikowi pełną kontrolę nad badanym terenem, który jest trudno dostępny dla tradycyjnych metod eksploracji. Urządzenia składają się z przewodu, który z jednej strony zakończony jest niewielkich rozmiarów endoskopem, z drugiej zaś wtyczką sieciową, która pozwala na podłączenie go do ekranu urządzenia elektronicznego i pełen odczyt badanych terenów, oraz zapis przebiegu prac.

Kamera endoskopowa kojarzona jest głównie z medycyną i badaniami przeprowadzanymi wewnątrz organów. Urządzenia inspekcyjne są jednak bardzo przydatne w wielu branżach, takich jak motoryzacja, hydraulika, budowlanka, kominiarstwo, przemysł, a także wśród służb mundurowych.

Dzięki nowoczesnej technologii urządzeń możliwe jest przeprowadzanie następujących czynności:

– sprawdzanie drożności rur, kanałów, sieci wentylacyjnych lub kominów;
– lokalizowanie usterek, awarii i zatorów;
– kontrola stanu czystości, jako metoda czyszczenia;
– określanie długości i przebiegu wszelkiego rodzaju instalacji;
– dokumentowanie inspekcji w postaci filmu.

Nowoczesne kominiarstwo

Cykliczna wizyta kominiarza w trakcie sezonu grzewczego jest nieunikniona, ale zakres świadczonych przez profesjonalne firmy usług, znacząco uległ zmianom. Sprzęt specjalistyczny na miarę dzisiejszych czasów musi być bowiem dopasowany do coraz nowocześniejszych systemów grzewczych jakie pojawiają się w wielu budynkach, dlatego fachowcy wszystkie, kominowe prace wykonują kamerami inspekcyjnymi, które pozwalają na dokładną analizę i diagnostykę stanu przewodów, oraz instalacji. Profesjonalne sprzęty, jakie można nabyć w sklepie Endo-Tech sprawdzają się w trudnych warunkach i są gwarancją przyjemnej i profesjonalnej pracy.

Boroskopy do zadań specjalnych

Trudne warunki zdarzają się w wielu branżach, ale szczególnie nieprzyjazne mogą okazać się prace wodno-kanalizacyjne, gdzie ciemne i trudno dostępne miejsca wymagają użycia profesjonalnego sprzętu, który zdiagnozuje problem i pomoże w jego usunięciu. Boroskopy, które można nabyć w sklepie Endo-Tech, okazują się użyteczne w hydraulice, ale i każdej branży, która ma do czynienia z trudno dostepnymi miejscami. Główną zaletą tego typu rozwiązań jest obiektyw umiejscowiony na końcu giętkiego przewodu. Kabel ma idealną sztywność, by można było nim sterować, do tego jest wodoodporny i świetnie chroni kamerę. Zamontowane na końcu diody LED oświetlają cel, a sama kamera potrafi nagrywać z dużą dokładnością każdy detal.

Nie ma wątpliwości, że profesjonalny sprzęt kamer inspekcyjnych, przydaje się w wielu branżach, a zróżnicowana budowa samych aparatów pozwala na dobór takich parametrów produktów, które będą dostosowane do specyfiki i warunków pracy.

Zachęcamy do zakupu wideoendoskopów, boroskopów i fiberoskopów w sklepie endo-tech.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here