telewizor philips

Rozwój technologiczny podąża mocno na przód i co rok dostajemy jakąś gorącą nowość, która mocno nas szokuje i sprawia, że chcemy ją mieć. Sprzęt RTV jaki posiadamy w domu, wymieniamy z reguły co kilka lat i u mnie nowy telewizor służy nawet i 10. Ostatnio jednak zepsuł się na dobre i stało się to w sumie w dobrym momencie, gdyż zbliżają się święta i na rynku dostępne jest mnóstwo promocji. Była to więc i tak bardzo dobra okazja, by wymienić starego rupiecia na nowy model i zrobić sobie mały prezent. Zaczęliśmy więc szukać uważnie modelu, który wpadnie nam w oko i wraz z żoną wertowaliśmy strony na portalach z elektroniką.

W oko wpadł nam od razu telewizor philips, który to miał piękny, ogromny ekran oraz naprawdę śliczną obudowę. Wszystko współgrało ze sobą idealnie i zaczęliśmy czytać jego dane techniczne. Bo jak wiadomo wygląd wizualny jest bardzo ważny i dodaje efektu, ale to dane techniczne są najważniejsze. Nic nam przecież ze sprzętu, który będzie tylko ładny i zepsuje się po kilku chwilach.

Żona z dziećmi byli by już na starcie i patrząc z perspektywy samego wyglądu na ta, ale ja musiałem trzymać tu fason do końca i spojrzeć na jego dane. W porównaniu z innym sprzętem w tej samej cenie, miał on naprawdę porównywalne parametry. Zaczęliśmy się nawet zastanawiać, czy te wszystkie firmy nie robią swoich sprzętów u jednego producenta.

Myśl pojawiła się spontanicznie pół żartem, pół serio, ale po pewnym czasie zacząłem się nad tym zastanawiać na poważnie. Znajomy podczas jednej z imprez powiedział mi bowiem kiedyś, że wszystkie tego typu sprzęty są robione w kilka fabrykach w Chinach i po zakończeniu produkcji firmy z Europy naklejają na przód telewizora tylko nazwę, tak by było wiadomo, że jest to ich produkcja i produkt był robiony pod ich szyldem.

telewizor i pilot

Oczywiście to wszystko było mówione w żarcie i tak wielkie korporacji, jak producenci RTV i AGD nie mogli by sobie pozwolić na tak ogromną fuszerkę. Ludzie od razu poznali by się na tym, że dany produkt jest gorszej jakości i że zbyt szybko się psuje.

Trzeba jednak przyznać, że mnóstwo wielkich i sławnych firm z Europy, które to jeszcze to niedawna produkowały swoje produkty na rodzimym gruncie, produkuje już swój sprzęt na rynku azjatyckim. Jest to dużo bardziej opłacalne, gdyż Chińczycy są w stanie zrobić podzespoły dużo taniej i z tańszego materiału.

Jeśli patrzymy przez pryzmat kilku milionów sztuk rocznie, to nie dziwię się producentom, że zdecydowali się na takie kroki i tną koszty jak mogą. Oczywiście mnóstwo wielkich firm zostaje przy produkcji swojego sprzętu i robi to w Europie, a są to szczególnie potentaci, którzy prosperują naprawdę bardzo dobrze i nie chcą stracić w oczach ludzi, oszczędzając na produkcji kilka milionów dolarów.

Trzeba tu również zaznaczyć, że produkcja sprzętu w Azji to także duża oszczędność na ludziach i zarobkach im wypłacanych. Przeciętny Chińczyk pracuje za dużo mniejsze pieniądze, niż typowy Niemiec, czy też Francuz. Jest to spowodowane tym, że w niektórych miejscach w Azji jest po prostu dużo niższy standard życia, a co za tym idzie ludzie nie potrzebują aż tak wielkich zarobków i stąd pomysł wielkich firm, na ulokowanie swoich fabryk na tamtym kontynencie.

Oczywiście trzeba tu zaznaczyć, że sprzęt z Chin nie musi być wcale dużo gorszy od tego robionego na naszym kontynencie. Czasem jest nawet w dużo lepszym stanie i znam takie przypadku, choćby telefony produkowane przez formę xiaomi. Jednakże najczęściej towary produkowane w Chinach są robione z tańszych i mniej wytrzymałych materiałów.

telewizor

Zakup telewizora na święta będzie więc w obecnym okresie jednym z najczęstszych zakupów wśród polskich i nie tylko polskich rodzin. Nie ma co ukrywać, ale w naszym społeczeństwie bardzo lubimy spędzać czas przed szklanym ekranem, a seriale są pasją prawie wszystkich z nas. Przeciętny Polak jest wciągnięty chociażby w jeden serial i traci na niego naprawdę sporo czasu w swoim cennym życiu. Z reguły oglądamy te wieczorne seriale, które są emitowane gdy wracamy z pracy i kończymy swój ciężki dzień.

Niektórzy z nas utożsamiają się nawet z wieloma bohaterami swoich ulubionych filmów i seriali i chcą być tacy jak oni. Nie ma się w sumie co dziwić, gdyż tak naprawdę większość scenariuszy popularnych seriali jest oparta na prawdzie o naszym codziennym życiu. Prawie każdy odnajdzie w jednym z bohaterów seriali siebie i swoje codziennie wzloty, oraz niestety także upadki. Kupujmy więc w święta nowy telewizor i sprawmy sobie choćby taki prezent na nadchodzące święta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here