Rozliczenia podatkowe marynarzy - co trzeba wiedzieć?

Pół roku na statku Holenderskim. Pół roku u armatora Niemieckiego. A kolejny rok pod banderą Irlandzką. Jak rozliczyć podatki, gdy każdy pracodawca jest z innego kraju? Kiedy obowiązuje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania?

Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia

Problemy z opodatkowaniem dochodów dotyczą nie jednego marynarza. Zmiana pracodawców. Rozliczanie się z podatku w krajach, z którego pochodzi armator. Przekonanie o braku konieczności opłacenia podatku w Polsce. Sugerowanie się sytuacja podatkowa kolegi z tej samej jednostki.

Z takimi problemami boryka się większość marynarzy pracujących u zagranicznych armatorów. Niestety umowa o uniknięciu podwójnego opodatkowania nie rozwiązuje wszystkich problemów marynarzy. Podatki marynarskie są bardzo skomplikowanym problemem, do którego za każdym razem trzeba podejść indywidualnie. Sytuacja każdego z marynarzy jest inna, nawet koledzy pływający u tego samego armatora nie zawsze powinni rozliczać podatki w takiej samej wysokości. Jak znaleźć rozwiązanie w takiej sytuacji?

Problem pomoże rozwiązać kancelaria radcowska radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/ . Podatek za pracę marynarzy należy rozpatrywać za każdym razem w indywidualny sposób. Przepisy, które określają rozliczanie podatków przez marynarzy oraz rozliczanie podatków przez rodziny marynarzy są bardzo niejednoznaczne. Radca Prawny Natalia Zielmachowicz, który ma doświadczenie w rozliczaniu podatków marynarzy, pomoże podjąć decyzję czy podatek w Polsce trzeba zapłacić, czy nie jest to konieczne, gdyż armator odprowadził podatek w swoim kraju.

Radca prawny pomoże również odzyskać nadpłacony podatek. Kancelaria podatkowa jest gotowa reprezentować marynarza w Urzędzie Skarbowym w razie źle naliczonego podatku.

Niestety, nieznajomość prawa podatkowego nie zwalnia z odpowiedzialności. Urząd Skarbowy wyciągnie konsekwencje w każdej sytuacji, w której podatek będzie nieprawidłowo odprowadzony. Warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją korzystając z pomocy radcy prawnego, który pomoże rozwikłać nieprecyzyjne przepisy podatkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here