Prowadzisz restaurację? Zaopatrz się w oprogramowanie dla gastronomii!

W obecnych czasach cudem byłoby znalezienie branży, gdzie nie używa się systemów informatycznych. Nie inaczej jest w sektorze żywienia. Oprogramowanie dla gastronomii to niezbędny element strategii biznesowej pozwalający na zmaksymalizowanie efektywności przez usprawienie powtarzalnych czynności.

Oprogramowanie gastronomiczne w pigułce

Oprogramowanie dla gastronomii to kompleksowy system składający się co najmniej z kilku komponentów składowych. W skład takiego oprogramowania najczęściej wchodzą elementy takie jak:

  • system do zarządzania relacjami z klientem,
  • system do zarządzania zasobami ludzkimi,
  • system do zarządzania inwentarzem i stanem magazynowym,
  • oprogramowanie do automatycznego generowania raportów.

Wyżej opisane systemy są opracowywane na zasadzie modułów zdolnych do wzajemnej komunikacji pomiędzy sobą. Przykładowo osoba decyzyjna tj. menedżer w szybki sposób może skomunikować się z kuchnią czy dowolnym innym pracownikiem w firmie. W większych sieciach daje to swobodę komunikacji i kontrolę dostaw przy większej liczbie zamówień.

Co ciekawe, systemy tego typu są w stanie komunikować się z urządzeniami fiskalnymi, dozownikami napojów i innym sprzętem zdolnym do kalibracji. W ten sposób jesteśmy w stanie sprawdzać, gdzie należy uzupełnić zapasy, jaki jest stan poszczególnych produktów i ile zostało dzisiaj sprzedane. Jeśli mamy obawę co do nieprawidłowości, raporty będą doskonałym sposobem na ich sprawne wykrycie.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Chaos informacyjny i brak porządku to jeden z największych problemów organizacyjnych, jakie mogą przytrafić się w firmie, która rozpoczyna swoją działałność. Wdrożenie oprogramowania gastronomicznego pozwala skutecznie wyeliminować ten problem przez zastosowanie aplikacji na tablety, terminale i komputery. Za pomocą jednej drukarki bonowej możemy wystawiać faktury VAT, drukować bony kelnerskie i rachunki. Po zakończonej zmianie w kilka minut z drukarki fiskalnej otrzymamy szczegółowy raport na jej temat. W profesjonalnym programie możemy prowadzić dokładną dokumentację faktur, KP/KW, tworzyć zaawansowane zestawienia czy analizować sprzedaż według samodzielnie obranych danych.

Łączność z internetem i elastyczność

Osoby zarządzające większą siecią lokali przymierzające się do wdrożenia oprogramowania dla gastronomii zadowolone będą z łączności online umożliwiającej zdalną komunikację z innymi zespołami i menedżarami. Z reguły nie wymaga to instalowania dodatkowego oprogramowania i jest dostępne z poziomu przeglądarki zaraz po zalogowaniu się. Dużą zaletą są oferowane przez firmy zajmujące się dystrybucją systemów elastyczne rozwiązania. Pozwalają na swobodną konfigurację, dodawanie nowych produktów, punktów sprzedaży, tworzenie własnych definicji, dodawanie rozszerzeń, receptur i integrację z innymi systemami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here