Komora szokowa

Komora szokowa to nic innego, jak urządzenie, które wykorzystuje się do przeprowadzania różnorodnych testów środowiskowych. Dzięki nim można zweryfikować wytrzymałość poszczególnych substancji, a tym samym określić ich dedykowane przeznaczenie i rolę. Czy zakup komory szokowej powinien być podyktowany określonymi zasadami? Sprawdźmy, na co zwrócić szczególną uwagę!

W komorze szokowej przeprowadza się testowanie i próbę wytrzymałościową różnego rodzaju przedmiotów. Nie ma problemu z wyborem odpowiedniego urządzenia, gdy próbie poddajemy mniejsze przedmioty. Jednak, gdy gabaryty produktu są większe, bo w komorze testuje się przecież także maszyny, to warto odpowiednio wcześniej zweryfikować konieczność zakupu odpowiednio dużego urządzenia. Komora szokowa, bez względu jednak na swoje wymiary ma jedno gruntowne zadanie do wykonania. Musi przeprowadzić miarodajny test, w wyniku którego zostaną określone warunki i możliwości określonego produktu. Wywołanie tzw. szoku termicznego, da nam gwarancję tego, jak przedmiot zachowa się w danych warunkach klimatycznych.

Podstawą każdej komory szokowej będzie posiadanie przez nią dwóch osobnych komór wewnętrznych, a także kosza, niezbędne będą ponadto grzałka, jak i sprawnie działający układ chłodzenia. Odpowiednio szeroki zakres temperatur i krótki czas nagrzewania oraz schładzania komór zapewnią natomiast sprawne przeprowadzanie testów.

Dodatkowe funkcje komory szokowej, czyli co może się przydać?

O wspomnianym, obowiązkowym wyposażeniu każdej sprawnie działającej komory szokowej napisaliśmy powyżej. Warto byłoby jednak dodać także kilka informacji o posiadaniu przez nią dodatkowych funkcji. Do takich z pewnością należy łatwy w obsłudze i intuicyjny ekran dotykowy LCD oraz możliwość połączenia jej z programem obsługiwanym przez komputer.

Przy takiej funkcjonalności zarówno odczytywanie danych, jak i poprawne opracowanie będzie po prostu łatwiejsze.

Dla niektórych osób korzystną funkcjonalnością komory szokowej będzie także możliwość bezprzewodowego połączenia jej z innym urządzeniem oraz wygodne okno wizyjne. Za jego pomocą można podejrzeć, jak określona próbka zachowuje się podczas testów.

W jakich miejscach kupować komorę szokową, by mieć pewność wysokiej jakości?

Zarówno komorę szokową, jak i często myloną z nią komorę klimatyczną można nabyć w punktach sprzedaży profesjonalnego sprzętu do laboratoryjnego przeprowadzania testów, nie jest to jednak ostateczna opcja. Komora klimatyczna to jednak nie to samo i warto to podkreślić. Bo przede wszystkim warto skupić się na wyborze renomowanego sprzedawcy, którego jakość jest poświadczona zadowoleniem wielu poprzednich klientów. Upewniając się, że sięgamy do odpowiednio bezpiecznego i sprawdzonego punktu możemy liczyć na zaopatrzenie się w sprzęt z oryginalnymi podzespołami i bez wątpliwej specyfikacji technicznej. Specjalistyczne punkty zajmujące się sprzedażą komór szokowych mają jeszcze jedną ważną zaletę. Są rzetelnym, sprawdzonym sprzedawcą, który w razie konieczności doradzi zakup specjalistycznego sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here