Jakie są warunki pracy spawacza rurociągów

Obowiązki spawania rurociągów

Wszędzie tam, gdzie są rurociągi – przemysł naftowy, gaz ziemny, woda i kanalizacja – istnieje potrzeba spawania rurociągów. Zawodowi spawacze mogą pracować przy montażu nowych rur lub naprawach starych. Dana praca polega na zbadaniu rurociągu lub specyfikacji, określeniu wymiarów spoiny i zastosowaniu do jej wykonania spawarek łukowych lub podobnego sprzętu.

Praca jest mniej przewidywalna niż w przypadku wielu karier spawaczy, ponieważ spawacze rurociągów przeskakują z miejsca pracy na miejsce pracy. Jeśli nie chcesz dużo podróżować, może to nie być praca dla Ciebie. Czas pracy spawacza to często nadgodziny i rozłąka z rodziną.

Warunki pracy spawacza

Pracownicy każdej branży spawalniczej są narażeni na wysokie ryzyko urazów lub chorób. Intensywne światło ze spawaczy łukowych i innych urządzeń może uszkodzić wzrok, narzędzia spawalnicze generują ogromne ciepło i istnieje ryzyko wdychania gazów lub cząstek z procesu spawania. Możesz zmniejszyć ryzyko, przestrzegając procedur bezpieczeństwa i nosząc sprzęt, taki jak soczewki ochronne i rękawice odporne na ciepło.

Zostać spawaczem rurociągów

Obsługa spawarki łukowej nie jest czymś, czego nie chcesz robić bez szkolenia. Poznanie tajników spawania rurociągów zazwyczaj obejmuje połączenie edukacji technicznej i szkolenia w miejscu pracy. Spawacze zazwyczaj zaczynają jako praktykant lub pomocnik uznanego spawacza, który może pokazać im liny.

Oprócz pracy praktycznej możesz wziąć udział w zajęciach spawalniczych w różnych uczelniach lub szkołach spawalniczych. Przydatne są również zajęcia z planów, rysunku mechanicznego, metalurgii i elektryczności. Podobnie jest z zajęciami komputerowymi, ponieważ prace spawalnicze rurociągów często z nich korzystają.

Perspektywy pracy w spawalnictwie

Gdy zdobędziesz wiedzę techniczną i umiejętności, możesz wziąć udział w zajęciach certyfikacyjnych, aby udowodnić swoje umiejętności i zacząć pracę np. w euro spaw jako spawacz rurociągów. Mniej osób lubi spawanie rurociągów w porównaniu do innych prac spawalniczych. Kompromisem w trudnych warunkach pracy spawacza jest to, że dostępnych jest wiele miejsc pracy. Jeśli zmęczy Cię praca, umiejętności spawalnicze i certyfikaty mogą przenieść się na kariery spawaczy w innych dziedzinach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here