Jaki sprzęt na start dla vlogera?

Tworzenie treści na potrzeby mediów społecznościowych czy największych platform do publikacji materiałów wideo to coraz popularniejsze hobby, a dla sporej grupy osób również dobra okazja do samorealizacji i sposób na dodatkowy, niekiedy dość duży zarobek. Jeśli chcesz zacząć tworzyć i publikować własne materiały wideo, masz pomysł, ale brakuje Ci sprzętu, sprawdź, jak powinien wyglądać zestaw youtubera w wersji minimalnej i nieco bardziej rozbudowanej.

Co na początek?

Pomijając kwestię montażu, do którego potrzeba odpowiedniego oprogramowania i laptopa/komputera stacjonarnego, do nagrywania i publikacji materiałów wideo na potrzeby takich platform jak Youtube wystarczy dziś zwyczajny smartfon. Oczywiście im nowszy model urządzenia, tym większe są jego możliwości. Jednak dysponując samym smartfonem, nagrywanie będzie w wielu sytuacjach kłopotliwe, a jakość materiałów wideo niska. Dlatego na minimalny zestaw youtubera, prócz samego smartfona, powinien składać się również dedykowany mu monopod, selfiestick lub statyw. Najlepszą, ale nieco droższą opcją, będzie gimbal, czyli urządzenie do stabilizacji telefonu, kamery czy aparatu, dzięki któremu nagrywane materiały wideo będą bardziej płynne, wolne od wstrząsów i nieestetycznych drgań. W składzie podstawowego zestawu dla youtubera powinien znaleźć się również mikrofon, ewentualnie dodatkowe oświetlenie, które pozwoli na wyraźną poprawę jakości nagrań realizowanych wewnątrz budynków, przy słabym oświetleniu. Jeśli nie wiesz, jak dobrać właściwy rodzaj akcesoriów do telefonu, możesz zdecydować się na zakup gotowego zestawu do nagrywania na potrzeby Youtube lub innego serwisu wideo.

Co dla osób o większych wymaganiach?

Jeśli zależy Ci na profesjonalizacji tworzonych treści, wartą rozważenia opcją jest zastąpienie klasycznego telefonu dobrej jakości kamerą. Obecnie w sprzedaży znajdziesz wiele modeli miniaturowych kamer sportowych czy profesjonalnych aparatów cyfrowych z opcją rejestracji materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Ciekawym pomysłem na wzbogacenie tworzonych treści mogą być ujęcia z wysokości kilkunastu czy kilkudziesięciu metrów, do których potrzebny będzie dron. W takim przypadku do zestawu youtubera dołączyć trzeba również wiele dodatkowych akcesoriów potrzebnych do obsługi tego typu sprzętu, a także do jego bezpiecznego i wygodnego transportu.

Podstawowy zestaw youtubera składa się z zaledwie kilku dość tanich elementów, które mają jednak niezwykle duży wpływ na jakość tworzonych treści. Stabilny uchwyt do telefonu czy dodatkowy mikrofon w radykalny sposób poprawią obraz i dźwięk w przygotowanych materiałach. Ich lepsza jakość to możliwość zainteresowania większej liczby widzów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here