Drzwi kominkowe - pamiętaj o tym, zanim je zakupisz

Drzwiczki kominkowe to bardzo ważny element każdego kominka. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, należy przeanalizować, ile mamy miejsca w pomieszczeni na to rozwiązanie oraz ile chcemy wydać pieniędzy na tego typu inwestycję. W poniższym artykule poruszamy najważniejsze kwestie, które dotyczą zakupu tego elementu. Zapraszamy do lektury!

Drzwi kominkowe – rodzaje

Drzwi do kominka mogą mieć różne formy. Wyróżnia się je ze względu na sposób otwierania. Najdroższy rodzaj to drzwiczki kominkowe chowane pod palenisko. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że pozwalają one na korzystanie z kominka w dwójnasób: może on być zamknięty lub otwarty w zależności od potrzeb.

Specjaliści wymieniają również dwudrzwiowe wkłady do kominka – otwierają się one na obie strony. Zaleta tego typu drzwi tkwi w tym, że zajmują one dużo mniej miejsca aniżeli pozostałe. Osoby, które nie posiadają dużo miejsca na kominek, cenią sobie tę zaletę.

Jeśli posiadamy w mieszkaniu naprawdę mało miejsca, warto wybrać drzwi harmonijkowe. Składają się one z czterech części, dlatego ich eksploatowanie jest bardzo wygodne i proste.
Najprostszy typ drzwiczek to drzwi montowane na klasycznych zawiasach – otwierają się one w prawo lub w lewo.

Brudna szyba w kominku – jak sobie z nią poradzić?

Jeśli posiadamy kominek z przeszklonymi drzwiami, bardzo często zdarza się, że szyba jest brudna. Wynika to z osadzania się pozostałości ze spalania drewna. Aby sobie z tym poradzić, należy zaopatrzyć się we wkład z kurtyną powietrzną. Wtedy wokół szyby pojawiają się szczeliny – dzięki nim napływa strumień powietrza, a szyba jest czysta.

Ignif – producent drzwi kominkowych

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sklepu http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/. Posiadamy drzwiczki kominkowe na wymiar najwyższej jakości. Każdy zamawiany przez Państwa element tworzymy z należytą starannością tak, aby spełniać wszystkie najwyższe wymagania. Drzwi kominkowe na wymiar to nasza specjalność – można je dopasować do wszystkich kształtów różnych typów palenisk otwartych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here