Drukarki 3D

Drukarki 3D to już urządzenia powszechne, które sprawdzają się niemalże w każdej branży. Pozwalają na wydruki fizycznych, przestrzennych wyrobów wedle iście precyzyjnej specyfikacji. Wystarczy dobry projekt, by drukarnia 3d wydrukowała przedmiot, jaki jest niemożliwy do stworzenia pracą ludzkich rąk. Nie ma wątpliwości, że wydruki 3D to jedno z najważniejszych odkryć technologicznych, które sprawdza się doskonale w licznych sektorach rynku, we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych, które tylko stawiają na innowacyjne rozwiązania.

Druk 3D na specjalne zamówienie

Dzisiaj jednym z najczęściej otwieranych biznesów są drukarnie 3D. W największych miastach Polski punktów z możliwością wydruku przestrzennego jest co najmniej kilkadziesiąt. Eksperci potwierdzają zgodnie, że jest to biznes wielce przyszłościowy, a prognozy wskazują tylko jego pozytywny rozwój. Jak powstaje druk 3D? Najpierw niezbędne jest projektowanie 3D – klient może przyjść do drukarni z gotowym projektem albo zlecić stworzenie takiego profesjonalnemu grafikowi. W drukarniach przyjmowane są indywidualne zamówienia, powstają tam nieliczne sztuki identycznych wyrobów z trójwymiarowej drukarki. Nie ma mowy o masowej produkcji, chodzi raczej o wybór unikalny na minimalną skalę wedle konkretnych preferencji.

Okazuje się, że prowadzenie drukarni 3D jest znacznie bardziej opłacalne aniżeli biznes, którego podstawą są drukarki tradycyjne. Te stały się na tyle powszechne, że znajdują się w podstawowym wyposażeniu komputera, więc wydruki na papierze każdy może wykonać sam we własnym zakresie. Nieco inaczej jest, jeśli pod uwagę weźmiemy druk 3D. Cena  zamówienia uzależniona jest od projektu, natomiast zawsze pozwala wygenerować spory zysk. Wszystko dlatego, że same drukarki 3D nie są jeszcze urządzeniami tak powszechnymi.

Drukarki 3D w przedsiębiorstwach przemysłowych

W drukarki 3D inwestują też liczne przedsiębiorstwa produkcyjne. Te potrafią stworzyć linie biżuterii, akcesoriów samochodowych, części do pojazdów mechanicznych, sprawdzają się nawet w lotnictwie oraz poszczególnych specjalizacjach medycznych – coraz częściej wykorzystywane są na przykład przez protetyków.

Projektowanie 3d i wydruki a koronawirus

Tak naprawdę możliwości drukarek 3D są nieograniczone. Świetnie widać to dzisiaj, kiedy w obliczu pandemii koronawirusa drukarnie 3D wręcz masowo produkują przyłbice ochronne na potrzeby służby medycznej. Ta charytatywna nierzadko pomoc świetnie sprawdza się w ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa, który wywołuje COVID-19.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here