streamer

Wraz z rozwojem szybkiego dostępu do Internetu, obok bardzo już popularnych gotowych filmików, coraz większą popularność zaczęły zyskiwać streamy, czyli transmisje na żywo. W ramach takich transmisji ludzie grają, rozmawiają, jedzą, czy też robią cokolwiek innego, na co mają ochotę (ograniczają ich tylko zasady danej platformy), a widzowie mogą oglądać to w czasie rzeczywistym, pisać komentarze na czacie, wysyłać donacje i nie tylko.

Zwłaszcza młodym osobom jawi się to często jako wymarzona kariera. Siedzisz przed komputerem, mówisz i zarabiasz – nie da się ukryć, że brzmi to bardzo ciekawie. Jednak jak jest w rzeczywistości? Czy warto zostać streamerem?

Bycie streamerem ma swoje zalety, ale też wady

Bycie streamaerem ma wiele dość oczywistych zalet, takich jak bycie własnym szefem, decydowanie o harmonogramie pracy i dokładnych działaniach, duża niezależność, potencjalnie nieograniczone zyski, a także duża wygoda i komfort pracy (brak dojazdów, robienie tego, co się lubi, czyli na przykład granie w gry). Trzeba jednak pamiętać o tym, że ten zawód ma też swoje wady.

Przede wszystkim nie ma tutaj mowy o gwarantowanym dochodzie (chyba, że podpiszemy kontrakt na wyłączność z jakąś platformą). Z miesiąca na miesiąc wyniki mogą się zmieniać, czy to na lepsze, czy to na gorsze. Dodatkowo, mało kto osiąga sukces błyskawicznie – zazwyczaj na początku trzeba się spodziewać dużo ciężkiej pracy, która niekoniecznie przyniesie pożądane rezultaty. Może minąć trochę czasu, zanim uda się rzeczywiście sporo zarabiać z bycia streamerem.

Bardzo ważne jest poważne podejście do tematu. Przygotowanie strategii biznesowej, ustalenie sensownego harmonogramu i trzymanie się go, a także atrakcyjny wizualnie projekt graficzny nakładki, paneli pod kanałem czy avatara. Niestety pewne znaczenie ma też sprzęt, ponieważ obecnie widzowie oczekują już m.in. wysokiej rozdzielczości kamery czy przyzwoitego mikrofonu. Informacji o tym, jaki sprzęt najlepiej kupić, szukaj na Tech Polska i innych portalach tego typu.

Kiedy warto zostać streamerem?

Jeśli czujesz się dobrze, występując przed kamerą i potrafisz bardzo swobodnie komentować to, co dzieje się w grze czy odpowiadać na pytania, streaming może być karierą dla siebie. Oczywiście, zawsze na początku trzeba nabrać wprawy, więc nie musisz od razu być królem czy królową elokwencji. Jednak zapewne dość szybko będziesz w stanie wyczuć, czy jest to kariera dla Ciebie, czy też nie – wystarczy spróbować.

Czytaj dobre portale o technologii i gamingu, takie jak Tech Polska, aby być na bieżąco z growymi nowinkami i szybko podłapywać rodzące się trendy. Staraj się także wyróżniać w jakiś sposób od konkurencji. Powodzenia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here