strony www

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć dobrze prosperujący biznes, który nie posiada własnej strony www w sieci. Z tego powodu wybór wśród firm oferujących usługi tworzenia stron internetowych w mieście Gdańsk jest spory. W przypadku braku odpowiedniego budżetu jest wiele gotowych szablonów czy internetowych kreatorów stron. Chcąc jednak powierzyć tak ważny element, jakim jest nasza wizytówka w sieci innemu specjaliście, warto zorientować się w temacie, aby oszczędzić sobie nerwów i stresów w przypadku kiepskiej współpracy.

Nasze oczekiwania co do strony www

Zanim wybierzemy się na spotkanie z potencjalnym wykonawcą zlecenia warto spisać swoje oczekiwania i wymagania, stworzyć swoją grupę docelową oraz podjąć decyzję czy potrzebujemy gotowy szablon strony www, a może personalizowaną grafikę. W miarę możliwości warto skonsultować się przed ostateczną decyzją zarówno z freelancerami jak i większymi firmami, aby porównać proponowane rozwiązania i koszta. Może się okazać, że drogie rozwiązania jednego wykonawcy będą zupełnie na wyrost, a ktoś inny zaproponuje ofertę spełniającą zarówno nasze oczekiwania względem funkcjonalności strony internetowej jak i cenowe. Aktualnie użytkownicy sieci nie korzystają tylko z jednego urządzenia np. komputera, ale i z tabletu czy z telefonu. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, czy oferta przewiduje responsywność witryny. Możliwe też, że naszym oczekiwaniem będzie system CMS, za pomocą którego będziemy mogli samodzielnie edytować treści czy grafiki w danych zakładkach strony www. A może wręcz przeciwnie – dane nie aktualizują się zbyt często i wystarczy umowa abonamentowa na kilka godzin w miesiącu ze specjalistą, który będzie zobowiązany do wprowadzania zmian.

Posiadanie strony www na własność

Aby nie wpaść w pułapkę niewiedzy i nie skończyć po kilku latach bez strony www, warto dokładnie przyjrzeć się kwestii usługi hostingu i wykupieniu domeny. Jeśli firma tworząca nam stronę www wykupuje hosting i domenę we własnym zakresie – może okazać się przy źle skonstruowanej umowie, że strona internetowa nie należy wcale do nas i w przypadku zniknięcia z rynku wykonawcy, znika także nasza strona. To ważna, jak nie najważniejsza kwestia. W przypadku laika niewiedza może się okazać fatalna w skutkach. Dostając jedynie dostęp do witryny, możemy nawet nie wiedzieć o tym, że nie jest ona naszą własną. Porządna ofertę firmy zajmującej się tworzeniem stron możemy znaleźć pod adresem https://seomamut.pl/tworzenie-stron-internetowych-gdansk/. Ważnym jest dokładne czytanie podpisywanej umowy z obcą firmą i chociaż minimalne obeznanie z tematem oraz problematyką tworzenia stron www.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here